Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

38686 miejsce

TOP 5 najbrudniejszych przedmiotów w naszych domach

Przedmiot, który zwyciężył w tej kategorii jest 200 tys. razy brudniejszy niż sedes! Na 1 cm kwadratowy jego powierzchni przypadają aż 4 mln bakterii! Co to takiego?

miejsce 5 - SEDES / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikDoktor Chuck Gerba, profesor mikrobiologii na Uniwersytecie w Arizonie, podczas badań dotyczących przenoszenia chorób przez środowisko, pobrał wymazy z przedmiotów codziennego użytku. Szukał bakterii kałowych, wśród których prym wiedzie wyjątkowo paskudna bakteria Escherichia coli - więc na pierwszy ogień poszła deska klozetowa... Okazało się, że jest ona jednym z najczystszych miejsc w całym domu.

Badania te potwierdził John Oxford, profesor wirusologii na Uniwersytecie w Londynie i przewodniczący Rady Higieny, której zadaniem jest porównywanie standardów higieny na świecie.

Co prawda, nie możemy uogólniać, gdyż co kraj, to obyczaj. Najwyższym poziomem higieny mogą poszczycić się Kanada i Australia, najniższym, Indie i Malezja. W Arabii Saudyjskiej w prawie 95 proc. lodówek nie znaleziono bakterii E.coli, w Republice Południowej Afryki aż roi się od nich w odpływach pod prysznicem.

Oto TOP 5 najbrudniejszych przedmiotów, znajdujących się w każdym domu. Niezbędnych obliczeń dokonałam na podstawie danych znajdujących się w materiale zamieszczonym przez serwis Wirtualna Polska

miejsce 5. - sedes
Przeciętnie znajduje się na nim 20 bakterii na 1 cm kwadratowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.