Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21377 miejsce

Top Łódź Festiwal "Legendy Rocka" na Stadionie Miejskim w Łodzi

Już 9 sierpnia na nowo otwartym Stadionie Miejskim w Łodzi w niecodziennym koncercie „Legendy Rocka” zagrają największe gwiazdy polskiego rocka lat lat 80. i 90. Transmisję z koncertu przeprowadzi TV Polsat.

Sonda

Na który z przebojów legend polskiego rocka najbardziej czekacie?

Plakat wydarzenia / Fot. mat. prasoweTo będzie niezwykła podróż w świat wielkich przebojów. Oddział Zamknięty, Lombard, Sztywny Pal Azji, Urszula, Róże Europy, IRA, Turbo, Kobranocka, Proletaryat, Rezerwat, Martyna Jakubowicz, Mr. Zoob, Wanda i Banda, Ziyo, Paweł Kukiz i Big Day wykonają piosenki, które weszły na stałe do kanonu polskiej muzyki rockowej.

Usłyszymy Oddział Zamknięty, którego hity „Obudź się” i „Ten wasz świat” zna chyba każdy.

Na scenie zagości Urszula, której „Dmuchawce, latawce, wiatr” królowały na radiowych listach przebojów w 1983 roku. Wokalistka być może zaśpiewa też swoje kolejne hity jak np. „Luz blues w niebie same dziury”,„Malinowy król”.

Wspomniany rok 1983 to także pierwsze sukcesy stały się udziałem grupy Lombard. „Szklana pogoda” otrzymała wyróżnienie w Opolu, a super hit „Przeżyj to sam” stała się hymnem pokolenia młodych końca stanu wojennego.

W 1983 roku ukazała się debiutancka płyta „Maquillage” - Martyny Jakubowicz. To właśnie na tej płycie ukazał się wielki przebój artystki „W domach z betonu nie ma wolnej miłości”, który usłyszymy w jej wykonaniu w łódzkim koncercie.

Na scenie w dwóch muzycznych odsłonach pojawi się również Paweł Kukiz. Zaśpiewa hit „Skóra” z 1984 roku z repertuaru Aya RL. Potem wraz z zespołem Piersi wykona przebój „Całuj mnie”, który rządził na radiowych falach latem 1997 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.