Facebook Google+ Twitter

Topolanek: Kryzys gazowy wynika z braku dobrej woli Ukrainy i Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-14 16:54

Podczas konferencji prasowej, premier Czech Mirek Topolanek stwierdził, że nierozwiązanie gazowego konfliktu wynika z braku dobrej woli Rosji i Ukrainy. W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.

Premier Czech, które przewodniczą Unii Europejskiej w tym półroczu, uważa że postępowanie Rosji i Ukrainy prowadzi do utraty wiarygodności przez te państwa. Zmusza też kraje europejskie do opracowania nowej strategii zaopatrzenia w surowce energetyczne.

Z kolei przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso stwierdził, że po pokonaniu trudności z rozmieszczeniem obserwatorów w stacjach przesyłowych gazu, obie strony konfliktu nie będą mogły argumentować braku dostaw gazu problemami technicznymi.

Zdaniem przewodniczącego KE, obecne wydarzenia powinny skłonić wszystkie państwa wspólnoty do solidarności i stworzenia mocnego wewnętrznego rynku energetycznego. Barroso wyraził też nadzieję, że teraz wszystkie kraje poprą jego plan przeznaczenia 5 miliardów euro na ożywienie gospodarcze i budowę wzajemnych połączeń.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.