Facebook Google+ Twitter

Tor Formuły 1 powstanie w Gdańsku!

Wkrótce rozpocznie w Gdańsku się budowa toru wyścigowego spełniającego wymagania standardów FIA dotyczących Formuły 1.

 / Fot. http://www.trojmiasto.plDotychczas pomysł stworzenia profesjonalnego toru wyścigowego w Gdańsku był traktowany bardziej jako żart niż realną inicjatywę. Tymczasem dzięki działaniom Mirosława Zdanowicza, radnego Gdańska i prezesa Polskiego Związku Motorowego, być może już wkrótce rozpocznie się budowa toru w dzielnicy Maćkowy.

Szczegóły projektu zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu podczas konferencji prasowej. Z informacji, które już przedstawiono wynika, że przedsięwzięcie „Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji” zostanie zlokalizowane na niespełna 200 hektarowej działce przy ulicy Borkowskiej w Gdańsku. Jest to teren należący do dzielnic Maćkowy oraz Św. Wojciech.

Podstawowym elementem Centrum będzie tor wyścigowy dostosowany do wymogów FIA dotyczących Formuły 1 oraz wyścigów motocyklowych. Tor ma być długości 5700 metrów, zaś najdłuższa prosta ma wynosić 1200 metrów.
Kierowcy będą mieli możliwość rozwinięcia prędkości do 300 km/h. W skład infrastruktury wspomagającej ma wejść tor wyścigów samochodowych i motocyklowych mające długość ¼ mili, reallycross, tor SuperMoto, tor motocrossowy oraz tor kartingowy kategorii „A”.

Do podstawowych celów powstania Centrum zalicza się szkolenie młodych kierowców oraz doskonalenie technik jazdy samochodem. Przedsięwzięcie zostało wpisane do Strategii Rozwoju Gdańska. Koszt realizacji będzie wynosił około 200 milionów euro. Pojawili się już pierwsi inwestorzy wyrażający chęć budowy Centrum.

Źródło: trójmiasto.pl, Polski Związek Motorowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

miłośnik MOTO
  • miłośnik MOTO
  • 16.03.2011 09:03

Jest rok 2011 a o waszym CUDownym torze ani widu ani słychu. Dokładnie tak jak z CUDami waszego kaszebe co to udaje, że POlską rządzi. PO efektach widać raczej, że to nie-rząd a śmieszne piłkarzyki co to na chwilę oderwały się od malowania kominów przez płemieła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam jak dziś wstępniak z Wprosta z końca lat 90. (niestety nie pamiętam dokładnie, który numer, bo nie myślałe, że mi się przyda), w którym mowa była o tym, że gdyby wtedy ktoś powiedział, że w Polsce będzie tor F!, to dostałby psychiatryk bez wyroku sądu, lecz że tylko marzyciele, myślący o rzeczach niemożliwich, osiągają wiele. Dziś wołamy, że tor F1 zginie w gąszczu biurokracji, polskiego prawa i protestów - lecz nie kwestionujemy naszego zaplecza do jego zbudowania(!). Dlaczego to piszę? By pokazać symbolicznie, że to, że nie posiadamy aktualnie idealnego kraju, nie oznacza, że nie ma poprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli będą go budować tak jak skocznię w Wiśle-Malice, to życzę szczęścia. Będzie potrzebne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym to zobaczyć :) Będzie taki problem jak z Baltic Areną :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.