Facebook Google+ Twitter

Tor Poznań Track Day - czerwcowe spotkanie przy dźwięku silników

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-16 22:52

Tor Poznań Track Day to impreza skierowana do wszystkich kierowców, chcących rozwijać swoje umiejętności prowadzenia sportowych samochodów na torze wyścigowym.

 / Fot. Marta WiśniewskaSzybka, ale również bezpieczna jazda na Torze Poznań pod okiem profesjonalnych instruktorów, z edycji na edycję przyciąga coraz większe rzesze chętnych. Jak mówią uczestnicy, nawet z bardzo długim stażem za kierownicą: "Ludziom wydaje się, że dużo wiedzą o prowadzeniu pojazdu, dopóki tor nie zweryfikuje ich umiejętności, wtedy okazuje się ile jeszcze jest braków".

Po krótkim briefingu nt. "Bezpieczeństwa na torze", w pierwszej części - treningowej - kierowcy mieli okazję szczegółowo poznać poszczególne sektory toru. Zostali podzieleni na grupy i pod czujnym okiem instruktorów, zapoznawali się z trasą i niuansami pokonywania poszczególnych zakrętów.

Instruktorzy-trenerzy, jeżdżący na prawym fotelu, przekazywali indywidualnie wskazówki dotyczące jazd adekwatne do stopnia zaawansowania kierowcy, dzięki temu zarówno nowicjusze, jak i "starzy wyjadacze", pogłębiali swoje umiejętności.

 / Fot. Marta WiśniewskaPo treningu, o godzinie 12, uczestnicy mogli jeździć po całej nitce "Toru Poznań", w 20-minutowych sesjach konkursowych. Każdy z nich miał szansę zabrać instruktora, który na bieżąco weryfikował i podpowiadał zachowania, w określonych sytuacjach i miejscach toru.
Każdy z kierowców w czasie sesji konkursowych, otrzymał również kostkę, która pozwalała na profesjonalny pomiar czasu przejazdu okrążenia.

Nie obyło się bez niespodzianek. Wyciek oleju z jednego z samochodów po "wycieczce na zielone", zablokował tor na prawie godzinę. Po usunięciu niebezpieczeństwa, organizatorzy przedłużyli Jazdy Konkursowe o godzinę.

Uczestnicy zgodnie z zasadami, dbali o bezpieczeństwo, opanowując buzującą w żyłach adrenalinę, dzięki czemu nie było potrzeby, żadnych interwencji organizatorów.

 / Fot. Marta WiśniewskaPo godzinie 18 wśród najbardziej wytrzymałych uczestników, rozlosowana została nagroda specjalna, w postaci wycieczki do Hiszpanii, ufundowanej przez Partnera TPTD firmę Carisma Nieruchomości Hiszpania. Uczestnicy z najlepszymi wynikami czasowymi otrzymali upominki od pozostałych Partnerów: zestawy kosmetyków samochodowych od Autoformula.pl oraz ekskluzywne gadżety od Livingroom.

Uzyskiwanymi czasami w praktycznie cywilnych autach uczestnicy mogą zadziwić niejednego profesjonalnego kierowcę wyścigowego. Według Instruktorów bardzo widoczny był progres umiejętności niektórych uczestników.

Kolejna szansa na trening wyścigowy i sportową rywalizację będzie już za miesiąc 17 lipca.
 / Fot. Marta Wiśniewska / Fot. Marta Wiśniewska / Fot. Marta Wiśniewska / Fot. Marta Wiśniewska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.