Facebook Google+ Twitter

Tor Poznań Track Day - zdjęcia z Akademii Sportowej Jazdy

W niedzielę 15 maja, pomimo dość niesprzyjającej aury, kierowcy rozgrzewali asfalt na Torze Poznań w kolejnej odsłonie Akademii Sportowej Jazdy Porsche.

Grupa uczestników podczas treningu na Torze / Fot. Marta WiśniewskaSamochód uczestnika / Fot. Marta WiśniewskaKolejne już spotkanie cyklu otwartych imprez, skierowanych do wszystkich chcących rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z szybką jazdą na profesjonalnym torze wyścigowym.
Już po raz drugi w tym roku, można było stawiać swoje pierwsze kroki lub doskonalić umiejętności szybkiej jazdy, w bezpiecznych warunkach oraz pod okiem doświadczonych instruktorów.

W niedzielę już od samego rana, kierowcy przybyli na Tor aby uczestniczyć w szkoleniach teoretycznych oraz jazdach treningowych. Treningi prowadzone przez instruktorów, w małych grupach, pozwalały kierowcom na zapoznanie się z poszczególnymi odcinkami Toru.

Meta / Fot. Marta WiśniewskaPo części szkoleniowej o godzinie 12, przyszedł czas na doskonalenie umiejętności, w 20-minutowych sesjach grupowych po całej nitce toru. Następnie, tor został otwarty i uczestnicy mogli jeździć swobodnie, bez podziału na grupy.
Wszystkim kierowcom zapewniony został profesjonalny pomiar czasu okrążeń.

Warto dodać też, że kierowcy i uczestnicy TPTD wykazali się dużą odpowiedzialnością, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na Torze. Opanowali emocje, buzującą w żyłach adrenalinę i zachowali zdrowy rozsądek, dzięki czemu nie było potrzeby, żadnych interwencji organizatorów.

uczestnicy TPTD / Fot. Marta WiśniewskaPo godzinie 17 wśród uczestników, którzy pokonali zmęczenie i pozostali z nami do końca, rozlosowana została nagroda specjalna. A uczestnicy z najlepszymi wynikami czasowymi otrzymali upominki. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez sponsorów: nieruchomości "Carisma" oraz producent mebli i właściciel salonów "livingroom".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.