Facebook Google+ Twitter

Torebka w wielkim mieście czyli kryminalna propozycja na wakacje

Jak nazwać kobietę owładniętą namiętnością do markowych torebek? Torebkoholiczką? Haley Randolph, bohaterka kryminału "Torebki i trucizna" z pewnością identyfikuje się z tym określeniem, a w świat damskich gadżetów i najlepszych marek, a także morderstw, wprowadza czytelnika Dorothy Howell.

 / Fot. okladka: BellonaHaley, jest świadoma swojego nałogu, ale wobec modelu torebki wieczorowej Judith Leiber nie liczy się nic innego, niż tylko pragnienie jej zdobycia. Czytelnicy, którzy mieli okazję poznać już ekscentryczną córkę równie ekscentrycznej mamusi dzięki lekturze książki „Torebki i morderstwo” zapewne ucieszą się z powtórnego spotkania.

„Torebki i trucizna” to już kolejna część przygód pracownicy Domu Towarowego Holt’s. Po wydarzeniach rozgrywających się w pierwszym tomie, rozwiązaniu sprawy kryminalnej, zdobyciu pokaźnego odszkodowania i… chłopaka, Haley postanawia zmienić swoje życie. Ostatecznie rezygnuje z robienia kariery w księgowości i przenosin do San Francisco, na rzecz zdobycia wyższego wykształcenia. Zapisuje się zatem na studia, choć prace domowe, mimo tego, że sporadyczne, i tak zajmują jej ogromną ilość czasu. A tego właśnie brakuje jej najbardziej zwłaszcza, że w wyniku zbiegu okoliczności zostaje po raz kolejny wplątana w kryminalną aferę z trupem w tle.

Tym razem ofiarą tajemniczej zbrodni jest znajoma top modelka Claudia Gray, zamordowana podczas przyjęcia w Holt’s. Traf chciał, że Haley w tym czasie zastępowała jedną z niedysponowanych kelnerek, której zniknięcie od razu wydało się podejrzane detektywom z wydziału zabójstw - Madisonowi i Shumanowi. Znając inteligencję i predyspozycje zawodowe tych funkcjonariuszy, panna Randolph będzie musiała po raz kolejny podjąć śledztwo na własną rękę, a przy okazji oczyścić się z ewentualnych podejrzeń.

Odnalezienie mordercy jest też kwestią honoru, bowiem okazuje się, że Claudia została otruta, a śmiercionośną substancją został doprawiony jeden z deserów, będących wytworem firmy „Smakowita elegancja”, należących do matki Haley.
Tajemniczości sprawie dodaje również zniknięcie Debry Humphrey, zarządzającej firmą cukierniczą, zaś bohaterka jest ostatnią osobą, która ją widziała żywą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.