Facebook Google+ Twitter

Torowcy przygotowują się do startu w ME

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-10 16:27

Reprezentacja kolarzy torowych wystartuje w najbliższą środę i czwartek w mistrzostwach Europy w Kopenhadze.

Mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie sportu to zdecydowanie niższa rangą impreza niż czempionat globu. Nie zmienia to jednak faktu, że nasi kolarze bardzo pilnie się do niej przygotowywali i chcą udanie rozpocząć nowy sezon.

Torowcy od 18 września przebywali na zgrupowaniu w Słubicach, skąd dojeżdżali na tor we Frankfurcie nad Odrą. W stolicy Danii zobaczymy sześciu polskich kolarzy- doświadczonych: Rafała Ratajczaka, Łukasza Kwiatkowskiego, Damiana Zielińskiego oraz młodych dopiero wkraczających do "dorosłej" reprezentacji: Kamila Kuczyńskiego, Huberta Tułacza i Łukasza Bujko.

W programie mistrzostw są tylko cztery konkurencje: omnium sprinterskie (keirin, sprint, wyścig na jedną rundę ze startu lotnego, wyścig australijski), omnium średniodystansowe (3 km, wyścig punktowy, wyścig australijski), wyścig amerykański i derny.

Najbardziej liczymy na udany start sprinterów: Zielińskiego i Kwiatkowskiego, którzy wystartują w omnium sprinterskim, pozostała czwórka z Ratajczakiem na czele (srebrnym medalistą tegorocznych MŚ w wyścigu punktowym) będzie się ścigać w omnium średniodystansowym. Ponadto w wyścigu amerykańskim wystąpią dwie polskie pary: Ratajczyk-Bujko w elicie oraz Kuczyński-Tułacz w kategorii do lat 23.

Źródło informacji: PZK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.