Facebook Google+ Twitter

Torpedy Łódź zwyciężyły w meczu otwierającym nowy sezon PLFA

Sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego oficjalnie otwarty. Pierwszy mecz i zarazem pierwsza wygrana łódzkich Torped już za nami.

 / Fot. Mateusz KępkaW niedzielę, czwartego kwietnia, na boisku Łodzianki rozegrano pierwszy mecz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. Drużyna Torped Łódź podjęła 1. KFA Fireballs Wielkopolska. Mecz można uznać za swoisty rewanż za zeszłoroczne półfinały, kiedy to zespół z Wielkopolski uległ Łodzianom na własnym boisku 14:19. Od początku spotkania, tempo narzucili gospodarze i dzięki dobremu przygotowaniu oraz dopingowi coraz większej rzeszy kibiców pogromili Fireballs 20:0.

 / Fot. Mateusz KępkaTorpedy, jako nieliczni w II lidze, stawiają na grę rzutową, tak więc dwa z trzech przyłożeń w tym meczu doszły do skutku właśnie dzięki długim podaniom świetnego rozgrywającego Leszka Cytawy. Dla łódzkiej drużyny jest to nie tylko wygrana z największym rywalem w II lidze, ale też pierwszy krok do wejścia do I ligi, co nie udało się Torpedom w zeszłym roku. Najbliższy mecz Torpedy rozegrają z Red Bulls Luboń na wyjeździe. Aby zobaczyć Torpedy w Łodzi na własnym stadionie będzie trzeba poczekać do czerwca, kiedy to podejmą Mustangs Płock.

Również 4 kwietnia, w tym samym czasie co mecz Torped z Fireballs, rozegrano w Krakowie spotkanie Kraków Knights z Bielawa Owls. Gospodarze ulegli przyjezdnym 8:14. Było to pierwsze spotkanie w historii obu drużyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.