Facebook Google+ Twitter

Toruń: 12 żołnierzy w izolatce

Nasz czytelnik poinformował o przeniesieniu do izolatki kilkunastu żołnierzy z oddziału rozpoznawczego w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Na wiosnę w jednej z jednostek Wojska Polskiego wykryto przypadki sepsy.

Kamil Jóźwiak Według naszego informatora, w ciągu ostatnich dni odizolowano 26 żołnierzy z oddziału rozpoznawczego. Co najmniej część żołnierzy jest w tej chwili leczona antybiotykami.

– 12 żołnierzy przebywa w izolatce na terenie jednostki w Toruniu - potwierdził nam Piotr Paszkowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej. Według Paszkowskiego nie ma jednak powodów do niepokoju, bo odizolowanie żołnierzy na pewno nie jest związane z sepsą.

– Sprawa wynika z procedury jaką mamy w wojsku - tłumaczy Paszkowski. Jeden z żołnierzy miał najprawdopodobniej kontakt z osobą chorą na zapalenie opon mózgowych, a pozostali żołnierze mieli z kolei kontakt z nim. Procedury w wojsku są takie, że izoluje się i wysyła na obserwację wszystkie osoby, które potencjalnie miały kontakt z chorobą - dodaje. Jak podkreślił Piotr Paszkowski, żaden z żołnierzy   nie ma objawów zapalenia opon mózgowych.

Jak podaje Wikipedia: "zapalenia opon mózgowych to choroba zakaźna wywoływana przez wirusy lub bakterie, rzadziej pierwotniaki i pasożyt."

Z kolei sepsa to według Wikipedii: „rodzaj patologicznej, ciężko przebiegającej i o wysokiej śmiertelności uogólnionej reakcji organizmu na zakażenie. Często związanym z zakażeniem uogólnionym i obecnością drobnoustrojów i ich toksycznych produktów we krwi”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety do izolatki nie idą wszyscy tylko osoby u których widać objawy tej choroby wiem to poniewaz u nas na jedostce był taki sam przypadek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.