Facebook Google+ Twitter

Toruń. Drzwi otwarte w I LO

W marcu zaczyna się okres, w którym szkoły średnie zaczynają prezentować swoją ofertę, skierowaną do uczniów gimnazjów. Każda placówka chce, aby jej "drzwi otwarte" przyciągnęły w jej mury jak największą liczbę chętnych.

 / Fot. Patryk MłynekBy w jakiś sposób zobrazować przebieg wydarzenia, jakim są "drzwi otwarte", osobiście wybrałem sie do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. To jedna z najpopularniejszych szkół w tym mieście. Każdego roku przyciąga wielu uczniów. Dlatego też progi punktowe są tu coraz wyższe. To niełatwa sztuka zostać uczniem I LO. Jednak warto.

Na same "drzwi otwarte" przybyło wielu chętnych. Na początku każdy miał możliwość obejrzenia każdego kąta szkoły. Później kandydaci zainteresowani konkretnym profilem, szli do sali danej klasy, a tam mieli możliwość porozmawiania z uczniami pobierającymi naukę w danym trybie. Mogli się tam dowiedzieć nieco więcej o danym profilu, jakie przedmioty szkoła bierze pod uwagę przy rekrutacji oraz jak nauka wygląda w oczach samych uczniów.  / Fot. Patryk Młynek

Jak co roku każda klasa miała za zadanie wystroić swoją salę w jak najciekawszy sposób. Chciano w ten sposób ukazać odmienność danego profilu. Niektóre sale lekcyjne, na ten dzień zmieniały sie nie do poznania. Uczniowie z tzw. Biol-chemu przebrali sie za "szalonych doktorków", humaniści zorganizowali rosyjskie, przyjęcie natomiast "artyści" zaprezentowali swój profil w aranżacji lat 40. Po obejrzeniu wszystkich sal, kandydaci znaleźli sie w auli szkolnej, gdzie odbyła się część artystyczna. Kilka scenek szkolnego kabaretu, występy aktorskie, no i na koniec oficjalne zaprezentowanie profilów klas przez panią dyrektor.

 / Fot. Patryk MłynekPo tej części odbył się oczekiwany przez wszystkich koncert szkolnej kapeli "Donum". Zespół zagrał, jak zwykle świetnie. Energiczny wokalista szybko zachęcił wszystkich do zabawy. Myślę, że takie zakończenie na pewno znakomicie podsumowało wyjątkowość tej liceum oraz zachęci kolejne roczniki uczniów do uczęszczania do tej szkoły. Jak wynika z rozmów, przeprowadzonych z uczniami, ubiegającymi sie o dostanie się do I LO, takich drzwi otwartych nie ma żadna szkoła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.