Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25590 miejsce

Toruń europejską stolicą polityki i biznesu. Forum Gospodarcze 2011

Współautorzy: Magdalena Wróbel

3 i 4 lutego za sprawą stowarzyszenia "Integracja i Współpraca", po raz osiemnasty Toruń stanie się europejską stolicą polityki i biznesu. Właśnie tu odbędzie się "Forum Gospodarcze".

Stolica Pomorza i Kujaw 3 i 4 lutego stanie się jednym z ważniejszych miejsc w Europie, w którym będzie trwała dyskusja nad kształtowaniem polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie i najważniejszymi zadaniami stojącymi przed zjednoczoną Europą. Motywem przewodnim konferencji są "Transeuropejskie więzi systemowe".

Szeroko omawiane będzie Partnerstwo Wschodnie, które ma za zadanie przyczynić się do zbliżenia i integracji państw Europy Wschodniej i państw Kaukazu Południowego z Unią Europejską. Odbędzie się kolejna edycja Okrągłego Stołu Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie poruszone zostaną takie kwestie jak: energetyka oraz surowce strategiczne; budownictwo; przemysł ciężki; przetwórstwo rolno - spożywcze. W dyskusji udział potwierdzili ambasadorzy z 8. Państw, min. Rosji, Mołdawii, Azerbejdżanu, Kazachstanu.

Tematem poruszanym w trakcie spotkania będzie kontynuacja programu obejmującego rewitalizację połączenia wodnego między Berlinem a Kaliningradem. Wspierany jest on przez
prof. Danutę Hübner i obecnego Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka.

W czasie trwania konferencji kontynuowana będzie dyskusja na temat pięciu miast prezydenckich województwa Kujawsko – Pomorskiego: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza, Inowrocławia; oraz czterech metropolii położonych wzdłuż autostrady A-1; Trójmiasta, Łodzi z okolicami, Pięciu miast Kujawsko – Pomorskich, Aglomeracja Śląskiej z Katowicami.

Organizatorzy przygotowali bardzo dużo ciekawych spotkań i dyskusji panelowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.forumgospodarcze.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.