Facebook Google+ Twitter

Toruń: już w kwietniu Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie

W dniach od 11 do 17 kwietnia br. odbędą się w Toruniu Mistrzostwa Świata Seniorów Dywizji I Grupy B w Hokeju na Lodzie. Do miasta przybyli przedstawiciele PZHL by podpisać umowę dotyczącą organizacji imprezy.

Konferencja prasowa / Fot. Łukasz KołtackiDo Torunia przybył przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata Zenon Hajduga w towarzystwie Marka Bykowskiego, sekretarza generalnego PZHL, Ryszarda Molewskiego, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej PZHL oraz Leszka Lejczyka, dyrektora organizacyjnego. Goście odwiedzili m.in. halę widowiskowo-sportową Tor-Tor, gdzie trwają ostatnie prace nad drugą płytą lodowiska.

Punktualnie o godz. 13 w budynku Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa prezydenta miasta Torunia Michała Zaleskiego i przedstawicieli PZHL. Na umowie, w której określone zostały kwestie organizacyjne imprezy sportowej podpis złożył prezydent oraz Marek Bykowski, sekretarz generalny PZHL. Wyjaśnione zostały też sprawy związane z dystrybucją biletów oraz kampanią promocyjną mistrzostw.

Moment podpisania umowy z przedstawicielem PZHL / Fot. Łukasz KołtackiO tym, że to właśnie Toruń będzie gospodarzem imprezy zadecydowano rok temu podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie w Montrealu. - Cieszę się, że Toruń będzie tym miastem, w którym odbędą się Mistrzostw Świata Seniorów Dywizji I w Hokeju na Lodzie. To jedna z ulubionych dyscyplin sportowych mieszkańców miasta - mówił prezydent Zaleski. Widzi on także w imprezie okazję do promocji miasta.

Umowa podpisana, kibicom pozostaje czekać do kwietnia / Fot. Łukasz KołtackiPodpisana dziś umowa zobowiązała strony do przygotowania lodowiska zgodnie z wymogami PZHL oraz biura prasowego, sprawnej ochrony całych mistrzostw, zorganizowania bazy hotelowej dla 206 zawodników. Miasto musi także pokryć koszty związane z promocją imprezy, obsługą medyczną czy wykonaniem czterech pucharów dla najlepszego bramkarza, obrońcy i napastnika turnieju oraz pucharu "Fair Play".

W ubiegłym roku wizytę w Toruniu złożyli przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF), którzy wysoko ocenili przygotowania do mistrzostw. Impreza odbędzie się w dniach od 11 do 17 kwietnia 2009 r., udział wezmą reprezentacje Polski, Holandii, Rumunii, Włoch, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wrocław też będzie miał nowy stadion dla żużlowców:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas w końcu awansować.
No i też byłem święcie przekonany, że żużel panuje w Toruniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To ulubiona dyscyplina sportowa mieszkańców miasta" - hmmm a zawsze myślałem, że jednak żużel jest ulubionym sportem mieszkańców Torunia :)

+ za info:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.