Facebook Google+ Twitter

Toruń: Kolejna rozprawa w procesie Solorz-Zybertowicz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-14 18:07

Przed toruńskim sądem odbyła się kolejna rozprawa w procesie, jaki wytoczył Zygmunt Solorz profesorowi Andrzejowi Zybertowiczowi. Właściciel Telewizji Polsat domaga się zadośćuczynienia za słowa wypowiedziane przez znanego socjologa w programie TVP" Misja Specjalna".

Profesor Zybertowicz powiedział, że Solorz współpracował w PRL z wojskowymi służbami specjalnymi. Sugerował też, że mógł czerpać z tego tytułu biznesowe korzyści.

Zygmunt Solorz wszystkiemu zaprzecza. Przyznaje jedynie, że na początku lat 80., był szantażowany i podpisał zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Nigdy jednak na nikogo nie donosił. Profesor Andrzej Zybertowicz wyjaśnił, że w programie telewizyjnym pomyłkowo przypisał Zygmuntowi Solorzowi niewłaściwy rodzaj służb specjalnych.

Spór toczy się o konkretną wypowiedź, profesor Zybertowicz zauważa jednak, że nie można tej sprawy oderwać od szerszego kontekstu powiązania środowiska Zygmunta Solorza z dawnymi służbami specjalnymi. Profesor zarzuca Solorzowi, że wcześniej nie przyznawał się, że podpisał zobowiązanie do współpracy z SB.

Kolejna rozprawa w marcu, wówczas sąd przesłucha obie strony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.