Facebook Google+ Twitter

Toruń. O polityce, gospodarce i nie tylko na Forum Gospodarczym

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Kaczorowska, Steinhoff, Stępień, Krzaklewski, Boni, Oleksy, Kwiatkowski... To tylko parę nazwisk które w poniedziałek i wtorek pojawią na Forum Gospodarcze do Torunia. Szeroki tematycznie program, wielu prelegentów i ciekawe dyskusje...

Forum Gospodarcze 2013 r. / Fot. M. WróbelPodczas konferencji organizowanej po raz 21 przez stowarzyszenie Integracja i Współpraca w Toruniu, spotykają się, dyskutują i wymieniają poglądy przedstawiciele Unii Europejskiej, Ambasadorowie, przedstawiciele Rządu, Samorządu, Parlamentu, Nauki i Kultury, Mediów, Polityki oraz Biznesu lokalnego, krajowego i zagranicznego. Tematyka jednego z największych kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, obejmuje analizę najważniejszych wyzwań stojących przed polską, europejską i światową gospodarką w kontekście kryzysu ekonomicznego oraz procesów integracji i globalizacji.

Forum Gospodarcze 2013 / Fot. M. WróbelKongres rozpocznie się sesją inauguracyjną i plenarną o godzinie 11.00, w poniedziałek w Dworze Artusa. Swoją obecność zapowiedzieli politycy, biznesmeni, znane osobistości z regionu Kujawsko- pomorskiego, Polski i świata...
Pojawi się Pierwsza Dama RP w latach 1989-1990 Karolina Kaczorowska, Domingos Culolo - Ambasador Republiki Angoli w Polsce,
Janusz Stenhoiff- wicepremier RP w latach 2000-2001, Jerzy Stępień- Prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 2006-2008, Bogusław Sonik- Poseł do Parlamentu Europejskiego, Marian Krzaklewski- przewodniczący NSZZ "Solidarność" w latach 1991-2002, Michał Boni- Minister Administracji i Cyfryzacji w latach 2011-2013 i wielu innych.

Urząd Marszałkowski który w dużej mierze przyczynił się do organizacji będzie reprezentowała Wojewoda Ewa Mes, Edward Hartwich- Wicemarszałek województwa Kujawsko- Pomorskiego. Miasto Toruń reprezentować będzie Prezydent Michał Zaleski.

Jacek Janiszewski- Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca organizatora Forum Gospodarczego. Forum Gospodarcze 2013 r. / Fot. M. WróbelBogaty program Forum pomoże zrozumieć otaczający nas świat, oraz pokazać wieloletnie perspektywy dla Europy i Świata. W ciągu dwóch dni Forum odbędzie się wiele paneli, seminariów oraz spotkań informacyjnych. Zakres tematyczny będzie bardzo szeroki i dotyczyć będą one m.in. takich zagadnień jak: energetyka i odnawialne źródła energii, rolnictwo, transport kolejowy, inwestycje infrastrukturalne, rola mediów, bankowość, służba zdrowia, turystyka. Wzorem poprzednich edycji spotkania, wśród tematów Forum nie zabraknie także problematyki społecznej.

Poszczególne dyskusje będą odbywać się w salach Ratusza, Dworu Artusa, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miejskiego i innych obiektach atrakcyjnych i bliskich Rynkowi Staromiejskiemu. I innych miejscach, dlatego warto zapoznać się z http://forumgospodarcze.pl/ które odbędzie się 3 i 4 marca.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.