Facebook Google+ Twitter

Toruń: problemów z nowym mostem ciąg dalszy

Zażegnano problemy finansowe przy budowie nowego mostu w Toruniu. Inwestycja będzie współfinansowana z funduszy unijnych. Miejski Zarząd Dróg stanął jednak przed kolejnym problemem: toruńscy drogowcy nigdy nie budowali mostu i brak im wykwalifikowanych do tego ludzi.

Most w Toruniu. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Torun_most_drogowy_w_nocy.jpgBudowa nowego mostu w Toruniu będzie współfinansowane z funduszy unijnych. Przewidziana wysokość dofinansowanie to 327 mln zł. W ciągu kilku dni poznamy dokładny kosztorys dla nowej przeprawy przez Wisłę. Michał Zaleski, prezydent Torunia, przewiduje rozpoczęcie prac na jesień bieżącego roku. Most ma zostać umiejscowiony w ciągu ul. Wschodniej.

Po uporaniu się z kwestiami finansowymi Miejski Zarząd Dróg stanął jednak przed kolejnym problemem: toruńscy drogowcy nigdy nie budowali mostu i brak im wykwalifikowanych ludzi. Projekt "drugi most drogowy na Wiśle w Toruniu" nadal nie ma najważniejszego człowieka – koordynatora całego przedsięwzięcia.

MZD pozyskał do projektu m.in. zastępcę kierownika biura realizacji projektu mostowego.
- Stanowisko to powierzyliśmy Adamowi Głębockiemu - mówi mgr Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD.
- Moje obowiązki to przede wszystkim współpraca z inżynierem projektu, wizytacja budowy i sporządzanie raportu, zarządzanie dokumentacją, wykup gruntów oraz współpraca z wojewodą - wylicza zastępca kierownika biura projektu.

Problem w tym, że pan Głębocki jest inżynierem hydrotechnikiem (budował m.in. oczyszczalnię w Stargardzie Szczecińskim) a nie mostowcem, jak sam przyznaje. Toruńskim drogowcom brakuje ludzi z doświadczeniem w budowie mostów.

Kierownik biura projektu będzie człowiekiem odpowiedzialnym m.in. za rozmowy z kontrahentami oraz nadzorowanie przebiegu prac nad projektem. Jest to osoba kluczowa i dlatego też ogłoszono przetarg na to stanowisko. Mgr Agnieszki Kobus-Pęńsko informuje, że do tej pory zgłosił się jeden kandydat.
- Kierownikowi biura możemy zaproponować 4,5 tys. zł na rękę - twierdzi pani rzecznik. Trzeba jednak uwzględnić, że toczą się prace nad autostradą A1, która może odciągnąć od toruńskiego projektu specjalistów.

Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na tzw. inżyniera kontraktu, czyli grupę ekspertów, która pośredniczy pomiędzy wykonawcą a inwestorem.
- Będzie to dużym wsparciem dla działań projektu - przyznaje rzeczniczka MZD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polecam przedsiębiorstwo Mosty-Łódź, które buduje z powodzeniem w Łodzi, ale i w innych miastach i na pewno doświadczenia im w tym nie brakuje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.