Facebook Google+ Twitter

Toruń: Proces byłych milicjantów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-20 14:09

Przed toruńskim Sądem Rejonowym zakończył się proces dwóch byłych milicjantów oskarżonych o bezprawne internowanie ówczesnej opozycjonistki Elżbiety Ł. i psychiczne znęcanie się nad nią.

Prokuratura domaga się dwóch lat w zawieszeniu na cztery i czterech tysięcy złotych grzywny dla Jerzego R. - jednego z byłych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej. Wnosi też o umorzenie postępowania dla Henryka C.

Wydarzenia miały mieć miejsce na przełomie października i listopada 1982 roku na terenie obecnego województwa kujawsko-pomorskiego. Jerzy R. miał wielokrotnie przesłuchiwać poszkodowaną, grozić użyciem broni i nazwać ją "przestępcą".

Henryk C. natomiast miał podpisać wniosek o internowanie Elżbiety Ł. i przyczynić w ten sposób do bezprawnego przetrzymywania poszkodowanej. Podczas dzisiejszej rozprawy Henryk C. utrzymywał, że wniosek o internowanie Elżbiety Ł. podpisał nieświadomie. Natomiast Jerzy R. przekonywał, że nie przypomina sobie, by kiedykolwiek groził poszkodowanej użyciem broni. Byli funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej usłyszą wyrok 27 października.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.