Facebook Google+ Twitter

Toruń. Protest przeciwko dyskryminacji niepełnosprawnych

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-01 16:44

12 kwietnia 2012 roku w Toruniu odbędzie się manifestacja Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Mam Przyszłość" przeciwko jawnej dyskryminacji i złym warunkom życia niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

Jak podaje portal rodzinyon.pl, protest rozpocznie się o godzinie 13.00 na placu Armii Krajowej, przy wiadukcie kolejowym.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problem "skandalicznego" traktowania osób z upośledzoną sprawnością fizyczną lub psychiczną. Wśród postulatów wymieniają zwiększenie zasiłku pielęgnacyjnego i uznanie za pracę 24-godzinnej opieki nad niepełnosprawnymi.

Problemem rodzin, które spotkał przykry obowiązek stałej opieki nad chorymi, jest m.in. ubóstwo. Okazuje się, że zasiłek na niepełnosprawne dziecko wynosi zaledwie 153 zł, a koszt jego utrzymania około 3 tysiące! Natomiast opiekun, który zrezygnował z pracy otrzymuje tylko 520 zł miesięcznie, a przecież wypadki są losowe i bywa tak, że nie istnieje inne rozwiązanie niż zaprzestanie wykonywania zawodu. Niestety osoby te nie otrzymują odpowiedniego wsparcia ze strony polskiego rządu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kropka
  • Kropka
  • 23.05.2012 00:06

Przeczytałam ten artykuł dopiero dzisiaj i jak najbardziej popieram. Zasiłek pielęgnacyjny 153 zł to skandal.

Komentarz został ukrytyrozwiń
henryk szczepanski
  • henryk szczepanski
  • 02.04.2012 08:19

Dziękuję w imieniu wszystkich O.N. trzeba nam więcej takich dziennikarzy, którzy nie bacząc na to, że tematyka O.N. jest w Polsce skrywana i wstydliwa, robią wszystko aby pokazać, że jest to istotny problem oczekujący od lat na rozwiązania dopasowane do standardów Unii Europejskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.