Facebook Google+ Twitter

Toruń. Protest przeciwko dyskryminacji niepełnosprawnych

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-01 16:44

12 kwietnia 2012 roku w Toruniu odbędzie się manifestacja Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Mam Przyszłość" przeciwko jawnej dyskryminacji i złym warunkom życia niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

Jak podaje portal rodzinyon.pl, protest rozpocznie się o godzinie 13.00 na placu Armii Krajowej, przy wiadukcie kolejowym.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problem "skandalicznego" traktowania osób z upośledzoną sprawnością fizyczną lub psychiczną. Wśród postulatów wymieniają zwiększenie zasiłku pielęgnacyjnego i uznanie za pracę 24-godzinnej opieki nad niepełnosprawnymi.

Problemem rodzin, które spotkał przykry obowiązek stałej opieki nad chorymi, jest m.in. ubóstwo. Okazuje się, że zasiłek na niepełnosprawne dziecko wynosi zaledwie 153 zł, a koszt jego utrzymania około 3 tysiące! Natomiast opiekun, który zrezygnował z pracy otrzymuje tylko 520 zł miesięcznie, a przecież wypadki są losowe i bywa tak, że nie istnieje inne rozwiązanie niż zaprzestanie wykonywania zawodu. Niestety osoby te nie otrzymują odpowiedniego wsparcia ze strony polskiego rządu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kropka
  • Kropka
  • 23.05.2012 00:06

Przeczytałam ten artykuł dopiero dzisiaj i jak najbardziej popieram. Zasiłek pielęgnacyjny 153 zł to skandal.

Komentarz został ukrytyrozwiń
henryk szczepanski
  • henryk szczepanski
  • 02.04.2012 08:19

Dziękuję w imieniu wszystkich O.N. trzeba nam więcej takich dziennikarzy, którzy nie bacząc na to, że tematyka O.N. jest w Polsce skrywana i wstydliwa, robią wszystko aby pokazać, że jest to istotny problem oczekujący od lat na rozwiązania dopasowane do standardów Unii Europejskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.