Facebook Google+ Twitter

Toruń: Relacja z wystawy World Press Photo 2011

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-01-21 01:03

Od 13 stycznia do 5 lutego w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej można podziwiać najbardziej prestiżową wystawę fotografii prasowej.

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu / Fot. Patryk PopławskiKażdego roku międzynarodowe jury wybiera najlepsze zdjęcia w dziewięciu kategoriach: Zdjęcie roku, Wydarzenia, Ludzie, Sport, Życie współczesne, Życie codzienne, Portret, Sztuka i rozrywka, Natura.

54. edycję tego konkursu, zdobywając tytuł "Zdjęcie Roku", wygrała Jodi Bieber za portet, na którym ukazana jest okaleczona Afganka - Bibi Aisha.

Wystawę w Toruniu odwiedza wiele osób, szczególnie w godzinach popołudniowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się fotografie, które przedstawiają ludzką tragedię. Drastyczne ujęcia robią na obserwatorach ogromne wrażenie.

Zainteresowani podziwiają dzieła / Fot. Patryk PopławskiPrzychodzą kobiety i mężczyźni, młodzi i starsi. Można spotkać rodziców z dziećmi, a także małe wycieczki. Tłumów nie ma, ale na brak zainteresowania na pewno nie można narzekać. Jeśli się dobrze trafi, to można uzyskać kilka darmowych numerów magazynu Digital Camera Polska z kursem Photoshopa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.