Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16089 miejsce

Toruń: Tor-Tor otworzył drugą taflę lodowiska

Od 5 kwietnia torunianie mają do dyspozycji drugą krytą taflę lodowiska. Z okazji otwarcia obiektu z darmowej ślizgawki skorzystało kilkadziesiąt osób, a za niecały tydzień odbędą się tu międzynarodowe mistrzostwa w hokeju na lodzie.

Już niedługo na taflę wjadą prawdziwi hokeiści z sześciu krajów Europy / Fot. Łukasz KołtackiBudowa drugiego lodowiska na toruńskim Tor-Torze trwała zaledwie 7 miesięcy, a jej koszt to ponad 6 mln zł. Jego wymiary to 60 na 30 metrów, a na jego wyposażenie składają się również zegary, oświetlenie czy tablica informacyjna.
- Nowe lodowisko umożliwi nam nie tylko organizowanie ślizgawek dla mieszkańców. Będą się tu odbywać również treningi hokeistów, mecze sparingowe oraz wiele innych imprez. Istniejąca już tafla zajęta była w sezonie od 6 rano aż do północy - mówi szef Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Jaskólski.

Władze Torunia zdecydowały o budowie drugiego lodowiska przede wszystkim z myślą o możliwości zorganizowania tu międzynarodowych imprez. Od najbliższej soboty do 17 kwietnia odbędą się na Tor-Torze prestiżowe Mistrzostwa Świata Dywizji I Seniorów w Hokeju na Lodzie. Na nowo wybudowanej tafli lodowiska walczyć będą reprezentacje Polski, Holandii, Rumunii, Włoch, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii. Z darmowej ślizgawki cieszyli się przede wszystkim najmłodsi / Fot. Łukasz KołtackiUmowę dotyczącą organizacji imprezy podpisał 28 stycznia br. prezydent Torunia Michał Zaleski i przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Nowe lodowisko to także 200 miejsc na trybunach. W razie potrzeby ich liczba może zostać uzupełniona krzesełkami ze znajdującego się zaraz obok stadionu piłkarskiego. Dzięki podjętym działaniom modernizacyjnym toruński Tor-Tor należy obecnie do najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ach... jeździłem tam :)) Fajne czasy... :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.