Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10893 miejsce

Toruń: Wydają mandaty zamiast łapać chuliganów?

- Zamiast skupiać się na łapaniu chuliganów i wandali, toruńscy strażnicy zajmują się ostatnimi czasy wyłącznie wlepianiem mandatów drogowych - twierdzą zmotoryzowani torunianie. Rzecznik prasowy straży miejskiej tłumaczy: W dekalogu zadań i obowiązków straży miejskiej jest także kontrola ruchu drogowego.

Zdjęcie ilustracyjne - problemy z parkowaniem / Fot. Janusz Kubik "Express Ilustrowany"- Zamiast skupiać się na łapaniu chuliganów i wandali, toruńscy strażnicy zajmują się ostatnimi czasy wyłącznie wlepianiem mandatów drogowych - twierdzą rozgoryczeni zmotoryzowani torunianie. Działania straży miejskiej wywołują nieprzychylne komentarze mieszkańców miasta. Torunianie twierdzą, że municypalni wkraczają w obszar kompetencji policji drogowej.

- Absurd – denerwuje się pan Sławomir, właściciel sklepu komputerowego na Starym Mieście – dostałem mandat i punkt karny, za parkowanie w niewłaściwym miejscu. Tylko gdzie ja mam zaparkować? Mam wykupiony abonament i nie mam gdzie zaparkować.

Podobnych pretensji torunianie zgłaszają więcej, celują w tym zwłaszcza taksówkarze. Twierdzą wręcz, że straż miejska „uwzięła się na nich i ciągle się czepia”. Oni także wskazują na małą liczbę miejsc parkingowych, co z kolei wykorzystują municypalni.
- Ale jak łysi w beemce podjadą i staną to nic im nie zrobią - zżyma się pan Andrzej, który dzisiaj dostał mandat za złe parkowanie opiewający na sto złotych i dwa punkty karne.

Skarg mieszkańców nie uznaje rzecznik prasowy toruńskiej straży miejskiej Jarosław Paralusz. W odpowiedzi na zarzuty stawiane przez torunian przytacza słowa ustawy, z której jasno wynika, że straż miejska została powołana w celu zapewnienia ładu i porządku publicznego na terenie miasta. W dekalogu zadań i obowiązków straży miejskiej jest także kontrola ruchu drogowego.

Rzecznik straży miejskiej podkreślił jednocześnie, że municypalni nie ograniczają się do wlepiania mandatów. Mają prawo użycia środków przymusu bezpośredniego co pomaga im w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców. Rzecznik przyznał jednak, że ustawa sama w sobie ma już swoje lata i obecnie strażnicy wzbogacili zakres swoich obowiązków, dostosowując się do potrzeb społeczeństwa.

Jarosław Paralusz zaznaczył, że ilość wydanych mandatów nie ma bezpośredniego związku z przyjętym planem budżetowym, w myśl którego przychód tytułem grzywny powinien wzrosnąć o 300 proc. Wedle słów rzecznika straży miejskiej municypalni mandatem "nagradzają" jedynie kierowców, którzy swoim działaniem stwarzają zagrożenie np. blokując wjazd do bramy lub pozostawiając pojazd w newralgicznym miejscu utrudniając lub uniemożliwiając ruch pojazdów.

Miejsc parkingowych w obrębie Starego Miasta ubywa i jest to dla mieszkańców Torunia nie lada problem. Możemy się więc spodziewać, że wzrośnie liczba wydanych grzywien.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.