Facebook Google+ Twitter

Toruń: Zakończyły się dyskusje na XIX Forum Gospodarczym 2012

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Dziś zakończyło się dwudniowe Forum Gospodarcze w Toruniu. Tematyka była różnorodna. Około tysiąca gości dyskutowało, rozmawiało. Nawiązano wiele kontaktów biznesowych, społecznych i międzyludzkich.

 / Fot. Tomasz Młynek/ Nasze MiastoPartnerstwo i rozwój oraz transgraniczne więzi systemowe zdominowały tematykę Forum. Nie zabrakło również tematów bliskich przeciętnemu Polakowi. Rozmawiano o ACTA, o rolnictwie i związanym z tym wpływie dużych sieci handlowych na cenę i jakość produktów. Pod lupę uczestnicy wzięli politykę współpracy sieci handlowych z różnymi kontrahentami na przykładzie "Biedronki" .

Nawet organizatorów zaskoczyła liczba i nazwiska znakomitych gości. Pojawił się minister rolnictwa Marek Sawicki, Olgierd Dziekoński - minister w Kancelarii Prezydenta RP, Adam Szejnfeld – poseł na Sejm RP, Józef Oleksy – premier RP w latach 1995-1996 i wielu innych. / Fot. Stowarzyszenie Integracja i Wspołpraca

Nowością tegorocznego forum było wprowadzenie jako panelu humanistycznego. Rozmawiano na temat roli państwa jako gwaranta wolności. I tu do dyskusji zaproszono m.in. Krzysztofa Kwiatkowskiego, byłego ministra sprawiedliwości czy prof. Irenę Lipowicz, rzecznika praw obywatelskich.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca.

Wiadomosci24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.