Facebook Google+ Twitter

Toruń. Zbliża się międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt

Trzynaście teatrów z ośmiu krajów zaprezentuje się podczas 20. edycji Festiwalu Teatralnego Kontakt. Impreza rozpocznie się 22 maja.

 / Fot. Materiały dla prasyTegoroczny festiwal organizatorzy postanowili podzielić na trzy części. Pierwsza z nich zawierać będzie spektakle wyreżyserowane przez twórców wcześniej nagradzanych już na owym festiwalu. W tej części Polskę reprezentować będzie Jerzy Jarocki, reżyser Tanga Sławomira Mrożka w Teatrze Narodowym w Warszawie. Swoje przedstawienia pokażą także m.in. Rimas Tuminas, Viktor Bodó, Alvisa Hermanisa i Thomas Ostermeier.

Druga część to akcent typowo polski. Zaprezentują się Teatr Narodowy z Warszawy i Stary Teatr z Krakowa co zapowiadane jest jako pierwszy w historii festiwalu pojedynek największych scen krajowych. A poza nimi do konkursu staną Stolik i Samotność pól bawełnianych w inscenizacji Radosława Rychcika.

Trzecia część to ukłon w stronę teatru postdramatycznego. Tutaj na scenie pojawią się twórcy chociażby ze znanego Teatru RO z Rotterdamu ze spektaklem Matki.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt jest organizowany przez Teatr im. Wilama Horzycy od 1991 roku. Kontakt stworzył możliwość przeglądu i promocji najciekawszych wydarzeń teatralnych z państw Europy Środkowej i Wschodniej oraz ich konfrontacji z teatrami z Europy Zachodniej. Festiwal odbywa się co roku w ostatnim tygodniu maja.

Na Kontakt zapraszane są przede wszystkim teatry z państw najbliżej sąsiadujących z Polską, ale zasada ta z roku na rok jest coraz mniej restrykcyjnie przestrzegana. W piętnastu dotychczasowych festiwalach Kontakt wzięły udział teatry z Australii, Białorusi, Belgii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Jugosławii, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turkmenistanu, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Włoch.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.