Facebook Google+ Twitter

Torunianin dał popis na Karowej

48. Rajd Barbórka przejdzie do historii jako jedna z najbardziej niezwykłych edycji tej imprezy. Swój mały udział mieli w tym także zawodnicy z regionu kujawsko-pomorskiego.

Jacek Ptaszek i Hubert Ptaszek (rajdowy debiut w roli pilota) w Skodzie Fabia WRC podczas przejazdu na OS Bemowo. / Fot. Michał JasińskiO sporej satysfakcji może z pewnością mówić Hubert Ptaszek, który nie tylko zadebiutował w roli pilota u boku swego ojca, lecz również ścigał się z rajdowymi mistrzami na torze kartingowym. Po piątkowej konferencji prasowej w gokartach zasiedli dziennikarze i wspomniane tuzy sportu samochodowego. W doborowym towarzystwie siedemnastolatek był drugi, przegrywając jedynie z aktualnym rajdowym mistrzem Polski, Kajetanem Kajetanowiczem. Za plecami kartingowca z Torunia do mety dojechał m.in. dwukrotny rajdowy mistrz Europy, Simon Jean Joseph.

W sobotę pecha na początku rajdu mieli Jacek i Hubert Ptaszkowie, którzy pierw nieco pomylili trasę, a następnie otrzymali aż piętnaście karnych minut za rzekome przekroczenia na dojazdach do punktów kontroli czasu. Spore zamieszanie w tym momencie wywołało płonące Subaru jednego z uczestników.
- Nadal nie rozumiem za co otrzymaliśmy tę karę, ale bynajmniej nie robimy z tego powodu tragedii - podkreślał Hubert Ptaszek.

Tym samym stało się jasne, że torunianie do grona trzydziestu załóg biorących udział w słynnym Kryterium Asów, nie awansują. Jacek Ptaszek na ulicy Karowej w Skodzie Fabia WRC zaprezentował się jednak aż dwukrotnie. Jego pokazowe, niezwykle efektowne przejazdy z pewnością na długo zapadły w pamięci tysiącom kibiców zgromadzonym na trybunach i przed telewizorami.

Z dobrej strony pokazali się też debiutujący w Barbórce Przemysław Żabka i Norbert Kacprzak. Załoga Automobilklubu Toruńskiego miała 18. czas jednego z odcinków. Do udziału w Kryterium Asów zabrakło niewiele. Żabka i Kacprzak zostali ostatecznie sklasyfikowani na niezłym, 39. miejscu.

Włocławianin Ariel Piotrowski z pilotem Ireneuszem Pleskotem zamknęli czwartą dziesiątkę. Bartosz Michalski z Szymonem Wesołowskim uplasowali się w połowie stawki, zajmując 55. lokatę, a Tomasz Nowak w parze z Beatą Balcerak byli 76. (obie załogi TKM).

Rajd Barbórka już po raz piąty wygrał Tomasz Kuchar, ustanawiając tym samym rekord zwycięstw w tej imprezie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.