Facebook Google+ Twitter

Toruński koncert "Impresji Artystycznych 2010"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Choć Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej zakończył się kilka dni temu, to nadal warto wspominać to wydarzenie. Ostatni koncert odbył się w Toruniu.

"Serce za uśmiech". Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel"Impresje Artystyczne" to spotkanie muzyczne młodzieży niepełnosprawnej. Fundacja Pro Omnibus zorganizowała dla prawie 50 młodych ludzi dwutygodniowe warsztaty wokalne z profesjonalną orkiestrą symfoniczną Marka Czekały z Bydgoszczy oraz instruktorkami w przepięknej scenerii Ciechocinka. Zwieńczeniem warsztatów były występy konkursowe oraz koncert galowy laureatów.

1 sierpnia fundacja Pro Omnibus zawitała do grodu Kopernika. Od kilku lat, z inicjatywy władz Torunia, jeden z występów laureatów odbywa się właśnie w tym mieście. Młodzi uczestnicy ten występ uważają za wielkie wyróżnienie i nagrodę.

Laureatka Grand Prix "Impresji" Angela Wawrzyk. Fot. M. Wróbel / Fot. M. WróbelChoć pogoda była bardzo niepewna, to humory dopisywały. Podróż z Ciechocinka do Torunia upłynęła na wspólnym śpiewaniu i wspominaniu minionych chwil. Tuż przed wyjazdem wszyscy uczestnicy spotkali się na oficjalnym pożegnalnym spotkaniu. Wręczono wyróżnionym nagrody, a wszyscy uczestnicy odebrali upominki. Spontanicznie zaśpiewano hymn fundacji "Serce za uśmiech".
Scena robiła wrażenie. Fot. M. Wróbel / Fot. M. Wróbel
Ponieważ nie wszyscy uczestnicy warsztatów jechali do Torunia, był to także czas pożegnań i podziękowań. Słów uznania dla młodych talentów nie szczędzili zarówno przedstawiciele sponsorów, organizatorów jak i dyrektor orkiestry oraz sam Piotr Salaber - znany kompozytor, który od kilku lat stara się akompaniować młodym piosenkarzom. Spotkanie odbyło się w rodzinnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, nikt nie krył łez wzruszenia i żalu, że czas się pożegnać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.