Facebook Google+ Twitter

Toruński S.O.S.

W tym roku już po raz dziesiąty Toruń będzie miejscem ekumenicznego a zarazem muzycznego spotkania. W dniach 27-28 czerwca odbędzie się kolejna edycja Song of Songs Festiwal.

 / Fot. Strona S.O.S. FestivalJest to największa tego typu impreza w Środkowej Europie, gdzie co roku prezentują się zespoły i soliści wykonujący współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską. Jak określają to organizatorzy festiwalu, muzyka tu prezentowana jest „jednocześnie drogą do pokonywania uprzedzeń, wrogości i obojętności wobec innych ludzi, czy innych wyznań religijnych”.

Tegoroczny S.O.S. zmienił nieco swoją formułę. Po raz pierwszy organizatorzy postanowili zaprosić do uczestnictwa w nim wykonawców, którzy nie są bezpośrednio wiązani z tzw. sceną chrześcijańską. Festiwalowy weekend został podzielony na dwa odrębne koncerty.

W piątek, 27 czerwca, o godzinie 18 rozpocznie się koncert „Trzy kolory: Wiara - Nadzieja - Miłość”, na którym wystąpią takie gwiazdy jak Dubska Division (Dubska & Gera Morales), Maleo Reggae Rockers, Etna, Lao Che, Indios Bravos i Michael Black z Jamajki.

W sobotę impreza rozpocznie się o godzinie 17 koncertem zespołów debiutujących (głosowanie na najlepszego debiutanta odbywa się na stronie Festiwalu). Po tej części wystąpią m.in. Miasto, 3Siostry, Anastasis, oraz zespół Manuel III ze Stanów Zjednoczonych. Drugi dzień festiwalu zakończy wieczór uwielbienia.

W sobotę także w Katedrze pw. śś. Janów odprawiona zostanie msza święta dla uczestników S.O.S.
Organizatorzy nie zapomnieli o tych, którzy wcześniej chcieliby zapoznać się z twórczością festiwalowych artystów, dlatego na stronie www.songofsongs.pl/tv można obejrzeć teledyski wszystkich wykonawców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.