Facebook Google+ Twitter

Toruński TBS planuje budowę w Chełmży

Jest szansa, że Chełmża wzbogaci się o nowe mieszkania. Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. planuje wzniesienie kolejnego budynku przy ul. Gen. Hallera 4.

Na razie prace na ul. Hallera prowadzą energetycy / Fot. Robert Wejszewski (IDEA)Obiekt stanie tuż obok ratusza, na skrzyżowaniu ulic Gen. Hallera i Mickiewicza. Ma mieć 22 mieszkania i dwa lokale użytkowe na parterze. Posiadać będzie parkingi, oświetlenie, elementy małej architektury oraz wszystkie niezbędne media.

Parking zamiast domuKilka lat temu rozebrany został stojący na komunalnym wówczas terenie, zrujnowany dom. Miasto planowało zbudowanie na pustym placu parkingu. Wówczas, z uwagi na niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe chełmżan, pojawił się pomysł wzniesienia w tym miejscu kolejnego budynku TTBS. W marcu 2006 roku, po wcześniejszym uzyskaniu zgody Rady Miejskiej, nastąpiło zawarcie aktu notarialnego dotyczącego sprzedaży na rzecz Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego tejże nieruchomości gruntowej. Obecnie na tym terenie znajduje się również parking, tyle że prywatny.

Właśnie rysuje się szansa na pomyślne zrealizowanie zamierzeń sprzed kilku lat. - Planujemy budowę budynku mieszkalnego na posiadanym terenie w Chełmży przy ul. Hallera 4. Budowa jest uwarunkowana otrzymaniem kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Do 30 września tego roku TTBS złoży wniosek wstępny o udzielenie promesy udzielenia kredytu. - wyjaśnia prezes toruńskiego TBS Beata Żółtowska. - Jeśli wszystkie czynności przygotowawcze przebiegną zgodnie z planem, istnieje możliwość rozpoczęcia budowy w IV kwartale 2010 roku. Po uzyskaniu pozytywnej opinii z banku będą rozpatrywane wnioski chętnych do zamieszkania w tym budynku. Zasady zamieszkania będą podobne jak w budynkach wcześniej w Chełmży zrealizowanych, tj. mieszkania będą przydzielane na zasadach najmu, nie podlegając wyodrębnieniu na własność, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Może tym razem się uda?Jest to już kolejne podejście TTBS i władz miasta do wzniesienia budynku przy ul. Hallera 4. Wcześniej planowano, że prace rozpoczną się wczesną wiosną 2006 roku, natomiast oddanie do użytku miało nastąpić na początku 2007 roku. Do tej pory spółka zbudowała w Chełmży obiekty przy ulicach: Gen. Hallera - 36 mieszkań w 2 budynkach oraz ks. P. Skargi - 28 mieszkań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.