Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33725 miejsce

Toruński Zespół Szkół Muzycznych będzie miał salę koncertową

Prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę z konsorcjum trzech toruńskich firm budowlanych. Dzięki niej do lutego 2010 r. powstanie sala koncertowa dla Zespołu Szkół Muzycznych. Inwestycja pochłonie prawie 15 mln. zł.

Prezydent Torunia Michał Zaleski w trakcie podpisywania umowy / Fot. Łukasz Kołtacki- Inne placówki muzyczne w Polsce zazdroszczą nam i tego, co mamy. Teraz nasza szkoła będzie miała jedną z najlepszych baz dydaktycznych w kraju - tak wyrażała swą radość dyrektor placówki Dorota Zawacka-Wakarecy. Sala, wraz z łącznikiem, zostanie wybudowana przy Szosie Chełmińskiej, gdzie od 2006 roku mieści się siedziba Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego. To już ostatni etap modernizacji tej placówki.

Aula, którą dysponuje obecnie ZSM jest w stanie pomieścić jedynie 160 osób. Nie spełnia ona też wymogów akustycznych. Jak podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski, zadaniem szkoły jest nie tylko wykształcenie młodych muzyków od strony technicznej ale i przygotowanie ich do życia zawodowego. Występowania w koncertowych salach przed dużą publicznością nie da się nauczyć w obecnych warunkach. Jest to zatem wielki krok w przód, bowiem uczniowie będą mieli nareszcie salę na własność.

Konsorcjum zobowiązało się do wybudowania sali koncertowej do końca lutego 2010 r. Od lewej: Michał Zaleski, prezydent Torunia, Henryk Szubski z firmy Nipparo i Grzegorz Jasiński - firma Dolmar / Fot. Łukasz KołtackiSala koncertowa o dwóch kondygnacjach, która powstanie w ciągu najbliższego roku będzie miała powierzchnię prawie 3 tysięcy m. kw. Projekt przygotowała Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski - Sadowska z Poznania. Będzie miejsce dla orkiestry symfonicznej, chóru oraz 300-osobowej publiczności. Powstanie także sala prób, foyer dla gości oraz garderoba i bufet.

Do przetargu na budowę stanęło 5 firm. Zwycięzcą okazało się konsorcjum złożone z trzech toruńskich firm: Dolmar, Nipparo i Eltop. Umowę w imieniu wykonawcy inwestycji podpisał z prezydentem Grzegorz Jasiński, przedstawiciel firmy Dolmar. Za kilka tygodni ruszą pierwsze prace, końca budowy można spodziewać się na początku 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.