Facebook Google+ Twitter

Toshiba ma swój czytnik Blu-ray

Dyrektorzy firmy Toshiba musieli przełknąć ostatnio gorzką pigułkę. Po przegranej wojnie formatów i upadku nośnika HD DVD producent musiał wejść na rynek Blu-ray. Czy odniesie na nim sukces?

W amerykańskiej sieci sklepów Best Buy pojawił się już odtwarzacz Toshiba BDX2000. Kosztuje niecałe 200 dolarów, więc o 50 mniej niż w pierwszych zapowiedziach. Urządzenie pojawia się w dobrym momencie, przed świętami.To koniec pewnej epoki dla Toshiby.

19 lutego 2008 roku Nishida-san, dyrektor Toshiby, musiał stanąć na podium podczas konferencji prasowej i wyjaśnić dlaczego jego firma wycofuje się ze wsparcia dla formatu HD DVD. Przegrana wojna formatów pozostawiła Blu-ray na rynku w osamotnieniu. Mimo iż w Chinach króluje nowy nośnik China Blue High-Definition (CBHD), to w Stanach Zjednoczonych i Europie prym wiodą jedynie DVD i Blu-ray. Ten drugi rozwija się powoli, ale znacząco.

Przez długi okres po przegranej wojnie Toshiba nie rezygnowała ze swoich rozwiązań. Zaprzestano produkcji odtwarzaczy HD DVD, ale stworzona na ich potrzeby technologia znalazła zastosowanie w odtwarzaczach DVD. Algorytmy poprawiania jakości materiałów wideo w niższej rozdzielczości zastosowane w stacjonarnych playerach DVD tego producenta są jednymi z najlepszych na rynku.

Teraz jednak producent musiał pogodzić się z przegraną na dobre i wejść do sektora Blu-ray. Toshiba nie może dłużej udawać, że przyszłość leży gdzie indzie.

Czy w sektorze "niebieskiego formatu" odniesie sukces?

Więcej podobnych wpisów przeczytasz na blogu HDTVmania.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.