Facebook Google+ Twitter

Tosia jest nieuleczalnie chora. Na szczęście ma wielu przyjaciół

Kabareciarze, muzycy, aktorzy, projektanci i żużlowcy. Długo by wymieniać, ale fanty przez nich podarowane trafią na aukcję charytatywną, która wesprze finansowo Antosię Melinis.

Już 9 listopada o godzinie 19 w Hydrozagadce Zielonogórskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert charytatywny i aukcja, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz zielonogórzanki Tosi Melinis. Tosia ma roczek i jest nieuleczalnie chora. Nie rozwija się fizycznie - nie może ruszać nóżkami i rączkami, nie może siedzieć ani chodzić, oddycha przy pomocy respiratora. Dzieci z chorobami nerwowo-mięśniowymi, a na taką cierpi Tosia, mimo znacznych ograniczeń w rozwoju ruchowym cechują się ponadprzeciętnym poziomem rozwoju intelektualnego, są bardzo radosne. W całej Europie mają dostęp do bezpłatnej rehabilitacji, tylko w Polsce nie. Rehabilitacja jest niezbędna i bardzo kosztowna. Tylko dzięki prawidłowo prowadzonej rehabilitacji oraz zabezpieczeniu układu oddechowego można spowolnić chorobę, na którą jeszcze nie ma lekarstwa. Zwykle dzieciaki dożywają drugich urodzin. Rodzice chcą walczyć o dziesięć.

Nigel Kennedy, Piotr Kaczkowski, Daniel Drumz, Raz Dwa Trzy, Budka Suflera, Bajm, L.U.C, Dżem, Formacja Chatelet, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grzegorz Halama, Patryk Dudek, Dorota Gravika Hauswirt i wielu innych - podarowali podpisane przez siebie wydawnictwa, prace i gadżety. Otrzymane w ten sposób pieniądze pomogą Tosi i jej rodzicom. Zakup samego wózka rehabilitacyjnego to koszt rzędu 15 tysięcy złotych.

Na koncercie wystąpią kabarety: Fruuu, Made in China, Jurki i Nowaki. Zagrają i zaśpiewają Miss Brefka oraz Pewne podniety Akustyczne.
Bilety w cenie 25 zł (rezerwacja online: www.tosiamelinis.pl) i 30 zł (w dniu koncertu).
Tosia jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".
Przyjdź, bo warto!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.