Facebook Google+ Twitter

Toszecki zamek zaprasza na "Dzień Średniowieczny"

Toszecki zamek zaprasza na "Dzień Średniowieczny" nawiązujący do tradycji średniowiecznych jarmarków, jakie odbywały się na toszeckim podzamczu.

Jak zapewniają organizatorzy, Urząd Gminy i Centrum Kultury "Zamek" w Toszku "Jarmarczność była jednym z najbardziej interesujących elementów życia ludzi średniowiecza. Dzień Średniowieczny przybliży ten czas, zapozna z rzemiosłem dawnym, żywiołową folkową muzyką i tańcami, a unikalna atmosfera gotyckiego zamku w Toszku odkryje niezwykłość epoki, która dla zamku w Toszku była czasem rozwoju."

 / Fot. Materiały prasowe"Dzień Średniowieczny" organizowany w ramach projektu "Złote Średniowiecze na Zamku w Toszku" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Gminy Toszek.

A co będą mogli zobaczyć uczestnicy?

W programie m.in., jarmark rzemiosł dawnych, podczas którego zaprezentowany zostanie pokaz bednarstwa i szewstwa, pokaz mincerstwa i czerpania papieru, pokaz tkactwa na krośnie i pancernictwa, a także kartografii historycznej, manuskryptów, wyrobu mebli. Dla dzieci wystąpi teatr lalkowy dla dzieci z animacjami teatralnymi. Koncertować będą zespoły "Donegal" i "Redlin".
Nie zabraknie obozu rycerskiego a w nim pokazu walk rycerskich, a dla białogłów kramy zaproszą do przymierzalnia dawnych strojów. Historycy zapoznają gawiedź z epoką średniowiecza, a tancerze wystąpią w pokazie tańca z ogniem.

Zamek w Toszku 31 lipca 2010 godz.14 - 22.

Szczegóły http://zamek.toszek.pl/aktualnosci.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nawet nie słyszałem o tym zamku. A teraz już trochę wiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rajmundzie, jeśli pozostały prace po wernisażach to może zobaczymy je w materiałach na w24. Sądzę, że jest wielu chętnych do ich zobaczenia. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znam Toszek i zamek wraz z jego ruinami, zapraszany byłem tam na spotkania autorskie i wernisaż moich prac malarskich. Jarmark "Dzień Średniowieczny" ma w sobie wiele intymności ze średniowiecza. Gorąco polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością są to imprezy przyciągające całe rodziny na wspaniałą zabawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To będzie świetny średniowieczny dzień.! ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.