Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29881 miejsce

Toszecki zamek zaprasza na "Dzień Średniowieczny"

Toszecki zamek zaprasza na "Dzień Średniowieczny" nawiązujący do tradycji średniowiecznych jarmarków, jakie odbywały się na toszeckim podzamczu.

Jak zapewniają organizatorzy, Urząd Gminy i Centrum Kultury "Zamek" w Toszku "Jarmarczność była jednym z najbardziej interesujących elementów życia ludzi średniowiecza. Dzień Średniowieczny przybliży ten czas, zapozna z rzemiosłem dawnym, żywiołową folkową muzyką i tańcami, a unikalna atmosfera gotyckiego zamku w Toszku odkryje niezwykłość epoki, która dla zamku w Toszku była czasem rozwoju."

 / Fot. Materiały prasowe"Dzień Średniowieczny" organizowany w ramach projektu "Złote Średniowiecze na Zamku w Toszku" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Gminy Toszek.

A co będą mogli zobaczyć uczestnicy?

W programie m.in., jarmark rzemiosł dawnych, podczas którego zaprezentowany zostanie pokaz bednarstwa i szewstwa, pokaz mincerstwa i czerpania papieru, pokaz tkactwa na krośnie i pancernictwa, a także kartografii historycznej, manuskryptów, wyrobu mebli. Dla dzieci wystąpi teatr lalkowy dla dzieci z animacjami teatralnymi. Koncertować będą zespoły "Donegal" i "Redlin".
Nie zabraknie obozu rycerskiego a w nim pokazu walk rycerskich, a dla białogłów kramy zaproszą do przymierzalnia dawnych strojów. Historycy zapoznają gawiedź z epoką średniowiecza, a tancerze wystąpią w pokazie tańca z ogniem.

Zamek w Toszku 31 lipca 2010 godz.14 - 22.

Szczegóły http://zamek.toszek.pl/aktualnosci.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nawet nie słyszałem o tym zamku. A teraz już trochę wiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rajmundzie, jeśli pozostały prace po wernisażach to może zobaczymy je w materiałach na w24. Sądzę, że jest wielu chętnych do ich zobaczenia. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znam Toszek i zamek wraz z jego ruinami, zapraszany byłem tam na spotkania autorskie i wernisaż moich prac malarskich. Jarmark "Dzień Średniowieczny" ma w sobie wiele intymności ze średniowiecza. Gorąco polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością są to imprezy przyciągające całe rodziny na wspaniałą zabawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To będzie świetny średniowieczny dzień.! ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.