Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7648 miejsce

Toszek: Rudzianki z sukcesem na Inwazji Bliźniaków

27 par bliźniąt i team rodzinny trojaczków, to uczestnicy I edycji Inwazji Bliźniaków, festynu zorganizowanego w Toszku przez Stowarzyszenie „Wizawi”.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Najmłodsi „zawodnicy” mieli zaledwie 6 tygodni, nieco starsi 6 miesięcy, najstarsze siostry – lat siedemdziesiąt. Wszyscy bawili się wspaniale, rywalizując w konkursie –plebiscycie publiczności na najbardziej podobne i najmniej podobne bliźnięta.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Po dogrywce triumfatorkami okazy się Urszula Kuczera i Barbara Podgórska, bliźniaczki z Łaska, mieszkające od lat w Rudzie Śląskiej. Rudzkie korzenie miały też wspominane, starsze panie, Janina i Blanka (przybyla na zlot w zakonnym habicie), które w Rudzie się urodziły, ale w 1951 roku przeprowadziły właśnie do Toszka.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Imprezę poprzedził efektowny pokaz toszeckiej straży pożarnej, gaszącej na Rynku płonący samochód.
Następnie uczestnicy i publiczności, poprowadzeni przez orkiestrę dętą z Toszka przeszli w paradzie na toszecki zamek. Tu czekało wiele atrakcji, sceny, stoiska, kiermasze.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Wspaniała zabawa miała jednak wcale poważny podtekst. – Zbieramy pieniądze na rehabilitację jedenastoletniego Arturka – objaśnia jedna z organizatorek z „Wizawi”, Jesika Michalska. - Chłopiec urodził się z porażeniem mózgowym. Ma zdrowego brata bliźniaka. Razem z rodzicami marzy o delfinoterapii na Krymie. Zbieramy pieniądze na ten cel.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Pieniądze pochodziły z datków wrzucanych do puszek kwestujących wolontariuszy (przyjechało ich prawie stu z całej Polski), z licytacji (rarytasem było zdjęcie z dedykacją braci Golców dla Inwazji Bliźniaków, podpisane na jubileuszowym 50. festiwalu opolskim), sprzedaży gadżetów i słodyczy, seansów jazdy konnej.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Imprezę, trwającą prawie do północy, z humorem i wdziękiem prowadzili: Wiktoria Serafin oraz Jakub Mickiewicz, prezes „Wizawi”.

Organizatorzy zapowiadają kontynuacje Inwazji Bliźniaków. Pomysłowi temu należy ze wszech miar przyklasnąć.
Więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/926953,zlot-blizniakow-w-toszku-zdjecia-wideo,14,id,t,sg.html#galeria-material
http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/22-czerwca-1830/11522617

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pozdrawiam Basię i Adama :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję pomysłu na imprezę !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.