Facebook Google+ Twitter

"Totalitaryzm ? Nigdy więcej". Warsztaty dla studentów

Fundacji Krzyżowa wraz z organizacjami studenckimi GFPS-Polska i GFPS e.V. zapraszają studentów do udziału w Polsko-Niemieckich Warsztatach Historycznych: "Totalitaryzm? Nigdy więcej".

Spotkanie odbędzie się w Krzyżowej na Dolnym Śląsku, w dniach 10 - 14 stycznia przyszłego roku. Jego myślą przewodnią będzie odpowiedź jednostki na zjawisko totalitaryzmu w Niemczech i w okupowanej Polsce, w czasie drugiej wojny światowej.

Jeśli:
- zastanawiałeś/aś się, dlaczego niektórzy łatwiej ulegają presji innych,
- interesuje Cię mechanizm powstawania systemów totalitarnych,
- chciałbyś/chciałabyś poznawać historię drugiej wojny światowej poprzez relacje świadków,
- interesuje Cię zdanie Twoich niemieckich kolegów na ten temat,

to jest to seminarium właśnie dla Ciebie.

Fundacja zaprasza osoby w wieku od 18 do 26 lat. Językami roboczymi seminarium będzie polski i niemiecki (organizatorzy zapewniają tłumaczenie). Opłata za uczestnictwo wynosi 130 zł i obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie i program. Koszty dojazdu do i z Krzyżowej uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20 grudnia 2007r., a należy przesyłać je na adres:

Anna Konert
Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego
Krzyżowa 7 58-112 Grodziszcze
anna@krzyzowa.org.pl
tel. 074 85 00 251 fax. 074 85 00 305

Formularz zgłoszeniowy oraz program projektu do pobrania ze strony: www.gfps.pl.

Projekt dofinansowany jest ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, GFPS e.V. i GFPS-Polska.

Słów kilka o GFPS i Krzyżowej

GFPS to Gemeinschaft für studentischen Austausch in Mittel- und Osteuropa, czyli Stowarzyszenie Naukowo-Kulturalne w Europie Środkowej i Wschodniej. Zajmuje się współpracą kulturalną i naukową, wymianą młodzieży studenckiej, z Polski, Niemiec, Czech... Organizacja finansuje studentom semestralne stypendia zagraniczne i kursy językowe. Od 1994 r. ma swój oddział w Polsce, jako GFPS-Polska, działając w głównych ośrodkach akademickich naszego kraju.

Współpracująca z nią Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego pracuje na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego w Europie. Jej twórcy piszą o sobie tak: "Budujemy mosty między historią a teraźniejszością, między Europą Zachodnią a Wschodnią oraz wspieramy dialog między pokoleniami. Kreujemy w Krzyżowej miejsce aktywnego porozumienia, tworzymy perspektywy dla przyszłości. Wskazujemy, że nasza przyszłość leży w podjęciu osobistej odpowiedzialności za polityczny, socjalny i ekologicznie zrównoważony rozwój społeczeństw Europy. Przypominamy o ruchu oporu i opozycji w Europie, zachęcamy do dyskursu naukowego i pedagogicznego. Przekazujemy ten dorobek następnym pokoleniom, podkreślając współczesne znaczenie odpowiedzialnego i samodzielnego działania". W Krzyżowej odbywają się liczne seminaria, spotkania i warsztaty na tematy historyczne, polityczne i kulturalne. Jej siedziba jest także znanym, nie tylko w Polsce, miejscem spotkań młodzieży polskiej i niemieckiej oraz debat politycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) za opublikowana odpowiednio wcześnie informację:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.