Facebook Google+ Twitter

Totalny luz? Zapomnij!

Nieunikniona szkoła! Pierwsze dni są najtrudniejsze, a później? - Już tylko sprawdziany.

Szkoła? Nie to niemożliwe, że to już 1 września! Takie były pierwsze reakcje na wieść, iż już trzeba wrócić do szkoły. Niektórzy dopiero zaczęli się rozkręcać, a tu już trzeba zacisnąć pasa i wziąć się do tej… nauki. Nie trzeba pisać - każdy z nas wie, jakie to trudne.

A było tak dobrze, wstawaliśmy rano, (czyli, dla niektórych, o 12) następnie spokojnie schodziliśmy na śniadanie. W spokoju można było zjeść i wyjść z przyjaciółmi. Dzień spędzić włócząc się bez celu po osiedlu, bądź przed tak lubianym telewizorem. Nie trzeba było się martwić prawie żadnymi obowiązkami. Jednym słowem - totalny luz.

Ale takie już jest to życie. Trzeba teraz zapomnieć o wakacjach i rano wstawać, spakować plecak, szybko śniadanie, łazienka i do szkoły.

Męczarnia, osiem godzin. Podczas, których myślami jestem w domu. Już widzę to łóżko, w którym zamierzam nadrobić ten wcześnie wstały dla mnie dzień. Po tym ciężkim dniu, upragniony powrót, ale po otwarciu plecaka nie jest tak miło, to nie koniec, nauczyciele mają sposób by dopaść nas w domu – prace domowe! I do tego ten sprawdzian z polskiego i fizyki. Kiedy ja się spotkam z przyjaciółmi i zagram w piłkę? - Na pewno nie dziś! Odpowiada mama, zaganiając do lekcji. Nawet nie wystarcza już czasu by przeczytać gazetę.

Szkoła to nie sama nauka, każdy po powrocie ma sporo do opowiedzenia. Jest pretekst do spotkania się ze starymi nieodwiedzanymi podczas wakacji kumplami. Sporo można obgadać, nawiązać nowe znajomości czy odkryć nowe doznania. Dużo nam potrafi dać szkoła, ale też i zabrać. Jak już wspomniałem takie jest życie.

Każdy z nas na pewno chce skoczyć szkołę, więc do roboty. Na pewno nam się to zwróci z pożytkiem i będziemy miło wspominać te szkolne chwile. Tak będziemy kiedyś mówić o tych czterech latach. A wakacje? Już za 10 miesięcy głowa do góry, powodzenia.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

milan1899 14.09.2008 14:43
Jak coś będzie wiadomo, to napiszę:)
milan1899 Pisz, fotografuj i... nagrywaj :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Wieniu za informację o języku polskim:)
Jak coś będzie wiadomo, to napiszę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, za przydział godzin na fakultety odpowiada dyrekcja. Urząd przydziela tylko pieniądze. Fakultety powinny być przydzielane w zależności od ilości uczniów zdających dany przedmiot, na j. polski zawsze jest najwięcej bo zdają go wszyscy. W tej walce powinniście mieć wsparcie rodziców a przede wszystkim nauczycieli. Spróbujcie jeszcze raz porozmawiać z panią dyrektor , ale w obecności nauczycieli, którzy maja takie same zdanie jak Wy. Napisz jak załatwiliście ten problem.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabrali nam fakultety, to znaczy nam- humanistom.
Dyrekcja dała sporo godzin klasom fizycznym, a nam prawie wcale. To znaczy są np. dwie godziny z WOS- u, ale aż na 100 osób, a np. jednej klasie mat- fiz- inf przypadają aż 3 matmy i dwie fizyki. A my z polskiego nie mamy żadnych. Dyrekcja orzekła, że to Urząd Miasta rozdziela godzin. Zatem złożyliśmy tam wizytę. Powiedziano nam, że to od dyrekcji zależy. Więc o co chodzi? Nauczyciele też są oburzeni.
W tym samym dniu, rozmawialiśmy z dyrektorką, która nie wysłuchała nas do końca, wyszła i trzasnęła drzwiami. Dzień wcześniej, na wywiadówce, prowadziła kłótnię z naszymi rodzicami, pokazując, że do kulturalnej osoby jej wiele.
Fakultety były nam obiecane, więc nie zapisywaliśmy się na żadne kursy. Teraz miejsc już nie ma...a z materiałem możemy nie zdążyć, nie mówiąc już o jego powtórzeniu.
Najlepsze, że fakultety były, do 11 września i nagle, ni z gruszki, ni z pietruszki, przyszła wiadomość, że my ich nie będziemy mieli...
Kurcze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

milan1899, powiedz o co znowu chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W moim przypadku często 10 godzin.
Moja klasa właśnie zaczęła walkę z dyrekcją...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za tekst :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoła ... ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

właśnie dzisiaj mam pierwszy dzień szkoły ;) dzięki za pocieszenie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Jesteś super i tak trzymaj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.