117146 miejsce

Tottenham znalazł się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W rewanżu rozegranym na stadionie w Londynie, Tottenham Hotspur zremisował 0:0 z włoskim AC Milan i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu tych zespołów Londyńczycy wygrali 0:1.

Gareth Bale / Fot. Allison Pasciuto, C.C. 2.0Mimo tego, że w całym spotkaniu nie padła żadna bramka, to mecz był na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny prezentowały dość otwarty futbol i starały się grać techniczną piłkę. Oczywiście broniący wyniku z pierwszego spotkania Tottenham był bardziej cofnięty na własną połowę, a mimo to parę razy zagroził bramce gości z Włoch. Najlepszą okazję do strzelenia bramki mieli w pierwszej połowie gracze AC Milan. W 26. minucie spotkania, po strzale Robinho, z pustej bramki piłkę wybił William Gallas.

W drugiej połowie groźnymi strzałami popisali się jeszcze Pato oraz drugi raz Robinho. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w całym spotkaniu był Clarence Seedorf, który rządził i dzielił w środku pola AC Milan. Weteran występujący niegdyś w Realu Madryt pokazał, jak powinno się grać na tej pozycji. Dziwi trochę fakt, iż zawodnicy z Włoch na koniec spotkania bardziej nie przycisnęli rywala. Może jednak zabrakło im sił albo odwagi, aby się całą drużyną odkryć.

Faktem jest wielki sukces Tottenhamu Hotspur, który pierwszy raz w historii awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ciekawe, jak zaprezentują się w dalszej części fazy pucharowej.

Tottenham Hotspur - AC Milan 0:0
pierwszy mecz 0:1, awans Tottenham, czytaj też: AC Milan - Tottenham Hotspur 0-1 (0-0)

Również w środę 9 marca rozegrano inny mecz 1/8 fazy pucharowej Ligi Mistrzów, w którym Schalke pokonało 3:1 Valencię i awansowało do ćwierćfinału LM.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Valencia CF 3:1 (1:1)
Bramki: Jefferson Farfan - dwie (40, 90), Mario Gavranović (52) - Ricardo Costa (17)
pierwszy mecz: 1:1, awans Schalke