Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10694 miejsce

TOTUS TUUS. Nowe sprawności harcerskie

„Dzisiejszemu światu potrzeba czytelnego świadectwa wiary, nadziei i miłości. Potrzebuje go zwłaszcza młodzież, której przypadnie żyć w trzecim tysiącleciu”. Bł. Jan Paweł II.

 / Fot. Materia ZHPPapież Jan Paweł II kilkukrotnie zwracał się bezpośrednio do harcerzy. „Nie czyńcie skautingu zbyt łatwym... Stawiajcie wyzwania” to chyba najbardziej znane przesłanie Papieża skierowane do harcerzy. I właśnie w przededniu wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze harcerze i zuchy mogą podjąć nowe wyzwania związane ze zdobywaniem sprawności TOTUS TUUS.

Postać bł. Jana Pawła II daje możliwość interesującego zaprezentowania wartości, które są zawarte w Prawie Harcerskim. Prawo Harcerskie stanowi „życiowy” kompas każdego harcerza, a Papież swoim życiem dał przykład młodzieży. Dzisiaj zuchy i harcerze  / Fot. Materia ZHPnie mają możliwości bezpośredniego spotkania tego wspaniałego człowieka, dlatego proponuje się zdobycie nowych sprawności. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w 1997 roku otrzymał od władz ZHP „laskę skautową”, która jest Honorowym Wyróżnieniem nadawanym „NIEZAWODNEMU PRZYJACIELOWI”.

W regulaminie sprawności proponuje się szereg działań pozwalających dzieciom i młodzieży na poznanie życia i działalności Papieża Polaka. Tak więc na zbiórkach powstaną gry planszowe i terenowe nawiązujące do życia i nauczania bł. Jana Pawła II, mapy pielgrzymek. Zostaną zorganizowania spotkania i kominki z uczestnikami pielgrzymek do Ojca Świętego, wystawy, konkursy literackie i plastyczne.

Delegacja harcerska [ZHP] na audiencji u Jana Pawła II. / Fot. Ze zbiorów autoraW nadchodzących dniach harcerze powinni pamiętać,, że Papież jest następcą Chrystusa na ziemi, dlatego bawiąc się i poznając Karola Wojtyłę należy pamiętać również o duchowym przygotowaniu do kanonizacji. Proponuje się, aby gromady, drużyny i zastępy uczestniczyły w Mszy Świętej. Z pewnością będzie to najlepszy prezent dla „Naszego Papieża”. Papieża, który mówił do harcerzy: „Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali”, bo to pomaga we wzrastajmy ku doskonałości…


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.