Facebook Google+ Twitter

Tour de France. Cancellara walczy z Armstrongiem

Lance Armstrong, chcąc zwyciężyć w tegorocznym Tour de France, musi nie tylko pokonać dotychczasowego lidera Fabiana Cancellare, ale także ubiegłorocznego zwycięzcę dwóch wielkich tourówi i kolegę z drużyny - Alberto Contadora.

Lance Armstron. Prowizoryczny posiłek na trasie. / Fot. EPA/IAN LANGSDONArmstrong, który powrócił do wielkiego ścigania się po kilkuletniej przerwie, zapewne nie przypuszczał, że zostając zawodnikiem zespołu Astany, gdzie dyrektorem sportowym jest jego dobry znajomy Johan Bruyneel, będzie musiał aż tak udowadniać swoją wartość. Z Johanem Bruyneelem Amerykanin współpracował w latach 1999 - 2005, kiedy był zawodnikiem ekipy U.S Postal i kiedy to odnosił swoje największe historyczne wręcz sukcesy. Wygrał 7 razy z rzędy Tour de France. Jednak to Alberto Contadore, zwycięzca TdF z roku 2007 oraz zwycięzca dwóch innych wielkich wyścigów Giro d'Italia 2008 oraz Vuelta a Espana 2008 został przez Bruynela wskazany na lidera zespołu.

Po pięciu etapach to Armstrong udowodnił, że mimo przerwy i swojego wieku dalej potrafi jak mistrz rozgrywać kolarskie etapy i co najważniejsze - umie znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. Dlatego to on właśnie jest drugi w generalniej kwalifikacji ustępując Cancellarze tylko setnymi częściami sekundy. To on pokazał na 3 etapie, że mimo trudnych warunków na trasie (wiał boczny wiatr, który niezmiernie utrudnia kolarzom jazdę) umie trzymać się czołówki i uciekł z grupą kolarzy, która wyprzedziła peleton o prawie minutą, a w której nie było lidera teamu Astana Alberto Contadora. To Amerykanin jest pupilem wszystkich fanów i ekip telewizyjnych podczas tegorocznego wyścigu. Wszystko to sprawia, że urodzony lider i przywódca jakim jest Armstrong musi walczyć z tym naznaczonym liderem i w sportowej walce pokazać który z nich jest lepszy. Tym bardziej, że wsparcie drużyny będzie raczej skierowane na Hiszpana.

Jednak prawdziwe ściganie i tak zacznie się dopiero od 15. etapu, kiedy kolarze wjadą w Alpy. Tam dopiero każdy z zawodników będzie miał okazję udowodnić ile jest wart i jak przygotował się do tego najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego świata. To tam Armstrong, chcąc zwyciężyć po raz ósmy, będzie musiał wygrywać i nie dać się objechać kolegom. Conatdore, który na razie w generalnej klasyfikacji jest 3. i ma 19 sekund straty do Amerykanina, udowodnił już nie raz, że w górach radzić sobie potrafi. Ale czy doktor pokona wracającego z emerytury profesora? To się dopiero okaże. Niemniej druga część tegorocznego Tour de France zapowiada się niezwykle interesująco pod względem sportowym, bo w trwającej aktualnie pierwszej niestresujące są jak na razie tylko widoki. No i nie wolno zapominać o aktualnym liderze - Fabianie Cancellarze. To dwukrotny medalista IO w Pekinie, choć... większych szans na końcowy tryumf to raczej nie ma.

Wygra Armstrong (Astana) czy Conatdore (Astana)? Zmagania kolarzy podczas tegorocznego Tour de France można podziwiać codziennie na antenie Eurosportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.