Facebook Google+ Twitter

Tour de France, etap 10. Bez radia najlepszy Cavendish

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-14 21:41

Kontrowersyjny zakaz łączności między kolarzami a dyrektorami sportowymi grup nie przeszkodził Markowi Cavendishowi. Po finiszu z peletonu Brytyjczyk wygrał już trzeci etap w tegorocznym Tour de France.

Mark Cavendish / Fot. PAPPo górskich trudach w Pirenejach przyszedł czas wytchnienia. Najpierw kolarze dostali dzień przerwy na regenerację sił, a następnie wyruszyli na płaski 10 etap. Trasa o długości 194,5 km prowadziła z często wykorzystywanej w Tourze miejscowości Limoges, do debiutującego Issodun. Choć na etapie nie było wielkich wzniesień, to jednak wszyscy po cichu liczyli na powodzenie ucieczki. Sprzyjał temu lekko pofałdowany profil trasy z trzema premiami górskimi czwartej kategorii.Dzisiejszy etap był wyjątkowy w całym tegorocznym Tour de France. Organizatorzy postanowili podjąć bardzo kontrowersyjną decyzję i zakazali stosowania łączności radiowej między kolarzami, a wozami technicznymi. Pomysł miał być powrotem do kolarskich korzeni, gdzie sami zawodnicy na trasie musieli się ze sobą komunikować i obierać wspólną taktykę. Wprowadzenie łączności radiowej spowodowało, że stali się tylko marionetkami w rękach dyrektorów technicznych grup. Zakaz spotkał się z dość entuzjastycznym przyjęciem przez kibiców i komentatorów. Za to bardzo nie spodobał się zawodowym grupom, szczególnie tym najważniejszym. Dyrektorzy oprotestowali pomysł i organizatorzy poszli na ustępstwa. Zamiast dwóch etapów (drugim był jeden z etapów alpejskich) bez radia mamy tylko jeden, dzisiejszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.07.2009 11:48

Bez radia myślę, że byłoby dużo ciekawiej. Choć argument podawany przez kolarzy, że jest dużo bardziej niebezpiecznie trafiony. Organizatorzy musieliby pomyśleć nad trochę innym rozwiązaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przyznam gdyby cały wyścig był bez radia wyniki mogłyby być naprawdę różne...pomysł ciekawy, ale raczej niepraktyczny:) faktycznie tegoroczny tour do najciekawszych nie należy, miejmy nadzieję że się to zmieni w alpach:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.07.2009 22:32
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.