Facebook Google+ Twitter

Tour de France, etap 12. Skuteczna ucieczka Soerensena

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-16 19:56

Wreszcie udana ucieczka - po pięknym ataku zwyciężył Duńczyk Soerensen. Niesamowity Cavendish powiększa przewagę punktową i psychologiczną nad Hushovdem.

Z przodu: Nicki Sorensen / Fot. PAPDzisiejszy, czwartkowy etap był małym preludium przed alpejskimi wojażami i jednocześnie ostatnim momentem wytchnienia dla faworytów. Trasa o długości 212 kilometrów była zdecydowanie trudniejsza od tych, na których kolarze zmagali się w środę i czwartek. Pomiędzy startem w miejscowości Tonnerre, a metą w Vittel, organizatorzy przewidzieli szereg wzniesień. Sześć z nich oznaczyli premią górską, w tym jedno premią 3 kategorii na szczycie Cote de Bourmont. Tak przygotowany profil trasy stanowił znakomitą okazję do ucieczek i pozwalała mieć nadzieję, że w końcu jakimś harcownikom uda się dojechać do mety przed peletonem.Największe zainteresowanie przed etapem budziła klasyfikacja sprinterska i niesamowicie skuteczny na ostatnich finiszach Mark Cavendish. Brytyjczyk na poprzednim etapie odebrał Thorowi Hushovdowi zieloną koszulkę lidera tej klasyfikacji. Przed etapem Cavenidish miał 9 punktów przewagi nad Norwegiem i jeśli dzisiaj, na trzech lotnych premiach oraz przede wszystkim finiszu, ponownie zdeklasowałby przeciwników, to z dużym prawdopodobieństwem utrzymałby zieloną koszulkę aż do Pól Elizejskich. Oczywiście warunkiem koniecznym takiego rozwiązania było zlikwidowanie wszystkich ucieczek.

Od początku Cavendish, wraz z kolegami z grupy Collumbia, zaczął realizować powyższy plan. Najpierw nie pozwolili nikomu "wyskoczyć" z peletonu, a potem sam lider pokonał Hushovda na lotnej premii w Channes. Do większej ucieczki doszło dopiero przed dwoma wzniesieniami zakończonymi premiami górskimi. Przed pierwszą od peletonu odłączyło się 11 kolarzy, a przez druga 15. Najlepiej na obu ucieczkach wyszedł Pelizzotti dodając do swojego górskiego dorobku łącznie 4 punkty. Włoch stara się gonić aktualnego posiadacza koszulki w czerwone grochy, Martineza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.07.2009 20:05
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.