166197 miejsce

Tour de France. Etap piętnasty

15. etap Tour de France zwyciężył Simon Gerrans (Credit Agricole). Cadel Evans (Silence-Lottto) stracił żółta koszulkę lidera. Nowym został Frank Schleck (CSC)

Simon Gerrans / Fot. Gsl - Wiki Commons, na licencji GNSimon_Gerrans_2006_Bay_Cycling_Classic_1.jpgU Free Documentation License, http://commons.wikimedia.org/wiki/Australijczyk Simon Gerrans (Credit Agricole) wygrał 15. etap kolarskiego Tour de France, prowadzący z Embrun do Prato Nevoso we Włoszech (183 km). Na mecie wyprzedził Hiszpana Egoi Martineza (/Euskatel) i Amerykanina Dannyego Pate (Garmin).

Nowym liderem w kalsyfikacji generalnej został Frank Schleck (CSC). Wyprzedza o siedem sekund Austriaka Bernharda Kohla i o osiem sekund dotychczasowego lidera Australijczyka Cadela Evansa.

Znakomicie spisał się Sylwester Szmyd. Ukończył etap na 15. pozycji i w klasyfikacji generalnej awansował na 33. miejsce.