166682 miejsce

Tour de France. Etap szósty

Włoch Ricardo Ricco z drużyny SDV zwyciężył szósty etap Tour de France, prowadzący z Aigurande do stacji narciarskiej Super Besse (195,5 km). Nowym liderem został Luksemburczyk Kim Kirchen.

Ricardo Ricco / Fot. PAP CHRISTOPHE KARABATo był pierwszy etap w tegorocznym Tour de France kończący się podjazdem. Na mecie znów finiszował cały peleton. Tym razem najszybszym sprinterem okazał się Ricardo Ricco wyprzedzając na ostatnich metrach Hiszpana Alejandro Valverde i Australijczyka Cadela Evansa.

Nastąpiła nieoczekiwana zmiana lidera. Stefan Schumacher cały czas kontrolował sytuację w czołówce peletonu, jednak na ostatnim kilometrze przewrócił się i w rezultacie przyjechał na metę jako 25. Nowym liderem zastał Kim Kirchen (Team Columbia), który ukończył etap na piątym miejscu.

Doskonale spisał się Sylwester Szmyd. Ukończył etap na 36. miejscu i dzięki temu w klasyfikacji generalnej awansował z pozycji 155. na 73.