Tour de France: Schumacher zwyciężył czasówkę, Sastre wyścig

Stefan Schumacher (Gerolsteiner) zwyciężył przedostatni etap Tour de France. Żółtą koszulkę lidera zachował Carlos Sastre (CSC) i ma zapewnione zwycięstwo w wyścigu.

Stefan Schumacher / Fot. Diane Krauss, http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Stefan_Schumacher_2006.jpgPrzedostatni etap 95. tour de France był pasjonującym pojedynkiem pomiędzy liderem wyścigu Hiszpanem Carlosem Sastre i czwartym zawodnikiem w klasyfikacji, Australijczykiem Cadelem Evansem. Jazda indywidualna na czas jest mocną stroną Australijczyka. Na pierwszych 18 kilometrach odrobił do Hiszpana 12 sekund z 94, jakie tracił przed sobotnim etapem. Z każdym kilometrem zyskiwał kolejne cenne sekundy, ale przewaga Sastre była zbyt duża, by mógł odrobić ją całą. Na mecie Evans był 7. z czasem 1h 05min. 55s., a Sastre 12. z rezultatem 1h 06min. 24s.

Etap zwyciężył Stefan Schumacher (Gerolsteiner) uzyskując czas 1h 03min. 50sek. To już druga czasówka w tegorocznym Tourze, którą wygrał Niemiec. Na 4. etapie wokół miejscowości Cholet o 18 sekund pokonał Kima Kirchena.

Jutrzejszy 21. etap, z metą na Polach Elizejskich jest etapem przyjaźni i nic już nie zmieni w klasyfikacji wyścigu. Carlos Sastre (CSC) ma zapewnione zwycięstwo w 95. Tour de France.

Sylwester Szmyd zajął miejsce 41. z czasem 1h 08' 35". W klasyfikacji generalnej ma 26. pozycję.

Wyniki dwudziestego etapu (Cérilly - Saint-Amand-Montrond, jazda indywidualna na czas, 53 km):
1. Stefan Schumacher (Niemcy/Gerolsteiner) 1h 03' 50"
2. Fabian Cancellara (Dania/CSC) 1h 04' 11"