1414 miejsce

Tour de Pologne. Belg najlepszy w Zakopanem 16.07.2016 [RELACJA]

Belg Tim Wellens wygrał 5. etap 73. Tour de Pologne z Wieliczki do Krakowa. Michał Kwiatkowski zaliczył kraksę i spadł w klasyfikacji generalnej z 2. miejsca, na 32 pozycję.

Pochmurno i szaro - tak przywitała Wieliczka kolarzy 73. Tour de Pologne. To właśnie tutaj, na błoniach, gdzie już na dniach Tour de Pologne / Fot. Paweł Kiliańskiodbędą się Światowe Dni Młodzieży, rozpoczynał się start 5. etapu. Bardzo dobrą wiadomością dla nas był fakt, że... mieliśmy wicelidera! Michał Kwiatkowski tracił 16 sekund do Kolumbijczyka, Fernando Gavirię z grupy Etixx-Quick Step.

Kolarze musieli rywalizować nie tylko ze sobą, ale również z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Przez całą trasę padał rzęsisty deszcz, przez co jezdnia zamieniała się w ślizgawkę dla rowerów. To było powodem wielu wypadków podczas etapu.Michał Kwiatkowski / Fot. Seweryn Spałek W jednej z nich uczestniczył Michał Kwiatkowski, który podczas wczorajszego wyścigu stanął na podium. Ten incydent sprawił, że popularny „Kwiato” w dzisiejszym wyścigu zajął 35. pozycję, natomiast w klasyfikacji generalnej spadł z drugiego, na 32. pozycje. Do lidera traci aż 26 minut 32 sekundy.

Najlepiej w trudnych warunkach poradził sobie Belg Tim Wellens (Lotto Soudal), dzięki czemu wygrał 5. etap z Wieliczki do / Fot. Seweryn Spałek Zakopanego z czasem 5 h 57 min. 22 sek i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi był Davide Formolo z Cannondale Pro Cycling Team, natomiast trzeci był Tiesji Benoot z grupy Lotto Soudal.

Już jutro zawodnicy przenoszą się do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie czeka na nich kolejne górskie ściganie. Relacja na Wiadomości24.pl

Wyniki 5. etapu:

1. Tim Wellens (Belgia/Lotto) 5:57.22Tour de Pologne w drodze do Zakopanego / Fot. Seweryn Spałek