Facebook Google+ Twitter

Tour de Pologne. Bodnar uciekał, ale to Brown wygrał

Australijczyk Greame Brown z holenderskiej grupy Rabobank najszybszy w Olsztynie. Brown na ostatnich metrach wyprzedził Belga Woutera Weylandta i zdobył żółtą koszulkę lidera.

Rowery gotowe do startu / Fot. Łukasz ZawadzkiPonad 200-kilometrowy dystans zapowiadał poważne ściganie na trasie. Kolarze przejeżdzali m.in. przez Płońsk, Ojrzeń, Ciechanów (Premia FIAT), Stupsk, Mławe (Premia FIAT), Kozłowo, Niedzicę, aż do Olsztyna. Jako ciekawostkę można dodać, że w sześćdziesięcio czteroletniej historii TdP impreza pierwszy raz zawitała do Płońska.

Poniedziałkowy odcinek należał do sprinterów z poszczególnych grup. Nie obyło się bez niespodzianek. Polski team Action Uniqa zapowiadał przed wyścigiem, że będzie chciał się pokazać poprzez ucieczki, by ich zawodnicy mięli najlepszą pozycję na rundach.Zawodnik grupy Milram / Fot. Łukasz Zawadzki Jako pierwszego zobaczyliśmy Łukasza Bodnara, który samotnie jechał z prędkością około 40 km/h, a za nim spokojnie podążał peleton. Na drugiej premii Bodnar zanotował największą przewagę - ponad 14 minut.

Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas wygrał wszystkie lotne finisze, zapewniając sobie czerwoną koszulkę najaktywniejszego. Na szerokich ulicach Olsztyna finisz mógł się podobać kibicom. Wouter Weylandt, który bardzo często zajmował drugie miejsca w ubiegłym TdP wyraźnie zaatakował. Tuż za nim był przyczajony Brown, który później wyprzedził Belga i niezagrożony minął linię mety.

Zapowiedż III Etapu (Ostróda - Gdańsk)
Po raz pierwszy w historii TdP będziemy obserwowali metę w Gdańsku. Dystans 192 km. Będzie to finał bez rundy, czyli prosto z drogi na kreskę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.09.2007 13:09

+ predtiz i dobre foty naprawde dobre+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.