Facebook Google+ Twitter

Tour de Pologne coraz bardziej deszczowy

Belg Jurgen Roelandts z grupy Silence-Lotto wygrał piąty etap wyścigu dookoła Polski. Peleton rwał się raz za razem, a z dobrej strony znów pokazał się Marcin Sapa. Jutro żółtą koszulkę lidera założy Hiszpan Rojas Gil z Caisse d'Epargne.

Jurgen Roelandts jest aktualnym mistrzem Belgii http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Jürgen_Roelandts.jpg / Fot. Alyson Lindley Dzisiaj strajku kolarzy nie było, mimo jeszcze trudniejszych warunków pogodowych. Tym razem, aby załagodzić nieco sytuację w peletonie, organizatorzy zdecydowali się na skrócenie etapu. Na ulicach Rzeszowa zawodnicy mieli do pokonania tylko jedną rundę, a cały przejechany dystans wyniósł ostatecznie 228 km. Na płaskich etapach ciężko jest uciekać, ale ewentualnym śmiałkom sprzyja silny boczny wiatr i lejący się strumieniami deszcz. Tak było dzisiaj na trasie piątego odcinka Tour de Pologne.

Ku uciesze polskich kibiców, po raz trzeci z rzędu w ucieczkę zabrał się Marcin Sapa. Eksperci byli pod wrażeniem jego jazdy, a dyrektor sportowy reprezentacji Polski Piotr Kosmala z przymrużeniem oka opowiadał, że kolarze w peletonie go jeszcze nie widzieli. Tajemnicą aktywnej jazdy Sapy są ponoć jabłka z jego własnego sadu, które kolarz spożywa przed jazdą. Razem z Polakiem w ucieczkę zabrało się sześciu innych kolarzy, ale w końcówce oprócz Sapy jechali jeszcze tylko Francuz Quemeneur, Włoch Bandiera i Rumun Pliuschin, którzy podzielili między sobą punkty na górskich premiach.

Jeszcze przed wjazdem na rundy peleton dogonił śmiałków, ale ostatnia runda po szerokich arteriach stolicy Podkarpacia była niezwykle interesująca. Co chwila ktoś próbował odskoczyć od głównej grupy, w czubie peletonu nie widać też było ekip pracujących na zwycięstwo etapowe dla sprinterów. Tuż przed metą z przodu utworzyła się 12-osobowa grupka kolarzy, którzy walczyli o zwycięstwo etapowe. Wśród nich najszybciej finiszował Jurgen Roelandts z Silence-Lotto. Nowym liderem wyścigu został drugi dziś Jose Joaquin Rojas Gil z grupy Caisse d'Epargne. Jutro przedostatni etap z Krynicy Zdrój do Zakopanego z dwiema górskimi premiami I kategorii.

Wyniki 3. etapu (Nałęczów-Rzeszów, 228 km):
1. Jurgen Roelandts (Belgia/Silence-Lotto) - 05h 18' 59''
2. Jose Rojas Gil (Hiszpania/Caisse d'Epargne)
3. Steven de Jongh (Holandia/Quick Step)
4. Peter Wrolich (Austria/Gerolsteiner)
5. Francesco Gavazzi (Włochy/Lampre) wszyscy ten sam czas
...
15. Krzysztof Jeżowski (reprezentacja Polski) strata 12"

Czołówka klasyfikacji indywidualnej:
1. Jose Rojas Gil (Hiszpania/Caisse d'Epargne) - 10h 41' 47''
2. Lars Bak (Dania/CSC) strata 2"
3. Steven de Jongh (Holandia/Quick Step) + 5"
4. Allan Davis (Australia/Quick Step) + 7"
5. Francesco Gavazzi (Włochy/Lampre) + 8"
...
22. Maciej Bodnar (Polska/Liquigas) + 17"

Klasyfikacja najaktywniejszych: Sapa (Polska) - 13 pkt., Lafuente (Euskaltel) - 9 pkt.
Klasyfikacja górska: Sapa (Polska), Bandiera (Lampre) - po 10 pkt.
Klasyfikacja punktowa: Davis (Quick Step), Roelandts (Silence-Lotto) - po 46 pkt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.