Facebook Google+ Twitter

Tour de Pologne: czwarty etap wygrywa Lorenzetto, Rutkiewicz 10.

Mirco Lorenzetto wygrał czwarty etap wyścigu Tour de Pologne. Najlepszy z Polaków, Marek Rutkiewicz był dziesiąty. Wóz transmisyjny Wiadomosci24.pl, po licznych przygodach dogonił kolarzy na rynku w Cieszynie.

Start czwartego etapu w Tychach / Fot. Paweł KiliańskiKilka minut po godz. 14 najlepsi zawodnicy na świecie stanęli na starcie pod urzędem miejskim w Tychach. Przed rozpoczęciem wyścigu, każdy zawodnik bez wyjątku musiał zaprezentować się licznie zgromadzonej publiczności oraz złożyć swój podpis na liście startowej. Gdy już wszyscy ustawili się na linii, wówczas sędzia wyścigu huknął jak z armaty swoim pistolecikiem i blisko dwustu zawodników wystartowało w czwartym etapie Tour de Pologne.

- Dzisiaj po raz pierwszy wyścig przeniesie się w góry. Podjazdy w Koniakowie oraz na Kubalonce nie należą do najłatwiejszych, dlatego zapowiada się bardzo ciekawy wyścig. Trzymajmy mocno kciuki za Marcina Sapę - powiedział Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.Start czwartego etapu. Przed kolarzami blisko 180 kilometrów pedałowania. / Fot. Paweł Kiliański

Światowa czołówka kolarstwa pojechała w kierunku Wisły, a wóz transmisyjny Wiadomości24.pl udał się w pościg za nimi. Po drodze zawodnicy zaliczyli jeszcze premię lotną Fiata w Oświęcimiu, gdzie jutro odbędzie się finisz jutrzejszego, piątego etapu. Niestety, żadnemu z naszych nie udało się zdobyć punktów. Pierwszy był Dominique Nerz z Milram, drugi był Simon Zachner z BMC, trzeci natomiast Mathieu Drujon.

W Kętach, na jednym z zakrętów, doszło do małego incydentu z udziałem kilku kolarzy. Podczas hamowania peletonu przed wirażem, trzech zawodników jechało za szybko i wpadło na tych, którzy jechali przed nimi. W efekcie dwóch przewróciło się i musieli zjechać na pobocze, tracąc jakiekolwiek szanse na dobre miejsce w tym etapie wyścigu.Zwycięzca górskiego etapu, Rollin / Fot. Paweł Kiliański

Kolarze to jednak nie mazgaje, lecz prawdziwi "fighterzy" i po sprawdzeniu swojego roweru, np.czy łańcuch nie spadł i pedały są sprawne, ruszyli w pościg za peletonem. Takiego zacięcia i charakteru z pewnością pozazdrości niejeden sportowiec, a zwłaszcza piłkarze reprezentacji Polski...

Światowa czołówka wjechała następnie do Żywca, gdzie kolarze przejechali koło miejscowego browaru, a następnie skierowali się w stronę Milówki. Wreszcie mógł się rozpocząć długo oczekiwany "etap górski". Pierwszą premię na przełęczy koniakowskiej wygrał Dominique Rollin, który umocnił swoją pozycję lidera w klasyfikacji na najlepszego "górala" wyścigu. Drugie miejsce Peleton na morderczym podjeździe Kubalonki / Fot. Paweł Kiliańskizajął Hoogerland, a trzeci był Cameron Meyer.

Warto powiedzieć, że trojka śmiałków zostawiła peleton w tyle na około... sześć minut! Po morderczych podjazdach, zwycięzca premii, Rollin wyraźnie spuścił z tonu, zostawiając z przodu wspomnianych wcześniej Hoogerlanda i Meyera.

Po specjalnym, górskim odcinku, kolarze zjechali dość krętą drogą prowadzącą z Kubalonki do centrum Wisły, a następnie udali się przez Ustroń do Cieszyna. Na niezwykle urokliwym rynku Peleton goniący uciekinierów / Fot. Paweł Kiliańskimiasta zgromadziło się kilka tysięcy widzów, którzy głośno dopingowali wszystkich zawodników. Nawet kłębiaste chmury deszczowe dały za wygraną i nad miastem pojawiło się piękne , cieplutkie słoneczko.


- W Cieszynie jest wielu miłośników jazdy rowerem, co pokazuje jaka liczba osób stawiła się na Zwycięzca czwartego etapu, Mirco Lorenzetto / Fot. Paweł Kiliańskirynku! To ogromnie cieszy, ze tyle ludzi dopinguje w tym roku Tour de Pologne - powiedział niezwykle szczęśliwy Czesław Lang.


Kilku-tysięczna widownia na rynku w Cieszynie / Fot. Paweł KiliańskiMirco Lorenzetto po fantastycznym finiszu przejechał jako pierwszy linię mety i tym samym wygrał czwarty etap Tour de Pologne z Tychów do Cieszyna. Drugie miejsce zajął Grega Bole, a trzecią pozycję wywalczył triumfator zeszłorocznego tura, Alessandro Ballan. Najlepszy z Polaków był Marek Rutkiewicz, który ostatecznie zajął 10. pozycję. Warto powiedzieć, że między 1. a 11. zawodnikiem różnica nie była większa, niż jedna sekunda!


Czytaj więcej:
Katowicki etap Tour de Pologne czas zacząć!
Tour de Pologne - trzeci etap wygrywa Hutarowicz
Kolerze wjeżdżają na górską pętlę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

jestem Cieszynianką i widziałam wyścig -oj działo się, działo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilka zdjęć z I etapu koło Pruszkowa jest tu link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już jutro serdecznie zapraszam na relację z piątego etapu Tour de Pologne z Jastrzębia Zdrój do Ustronia :).

Wóz transmisyjny Wiadomości24 będzie gonił wyścig od startu, do samej mety na Równicy. Wszystko po to, żebyś mógł poczuć jakbyś tam był :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.