Facebook Google+ Twitter

Tour de Pologne. Etap w Bukowinie odwołany! 17.07.2016 [RELACJA]

6. etap 73. Tour de Pologne z Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska został odwołany ze względu na fatalne warunki atmosferyczne.

Komentarz po wyścigu: 6. etap został anulowany - taką decyzję podjęli organizatorzy Tour de Pologne. Start był Podjazd na Gliczarów / Fot. Paweł Kiliańskikilkukrotnie przekładany, pierwotnie miał się on odbyć o godzinie 13:20, następnie 15:20, ostatecznie kolarze wyruszyli o 15:50. Jednak po zaledwie jednym okrążeniu wokół Bukowiny, zostali zatrzymani na mecie. Decyzja podjęta przez dyrektora wyścigu, sędziego oraz ekipy kolarskie wydaję się być racjonalna. Kolarze po zawodach mówili, że bardziej martwili się o to, żeby się nie wywrócić na śliskich podjazdach, niż na rywalizacji.

Przejechałem całą trasę wyścigu godzinę przed startem kolarzy. Opadów deszczu było tak dużo, ze woda zaczęła zalewać w wielu miejscach jezdnię, tworząc rwące potoki. Nie brakowało licznych kamieni oraz ziemi, która spłynęła wraz z wodą. Tego Z lewej Michał Kwiatkowski walczy z peletonie podczas podjazdu na Gliczarów / Fot. Paweł Kiliańskidnia pogoda nie pozwoliła na rozgrywanie zawodów. Stojąc pół godziny w oczekiwaniu na kolarzy na szczycie słynnego podjazdu do Gliczarowa, na kibicach oraz fotoreporterach nie pozostała ani jedna sucha nitka. Pozostaje trzymać kciuki, żeby w dniu jutrzejszym pogoda nie pokrzyżowała plany.

Już jutro finałowy etap w Krakowie. Relacja Na Żywo na Wiadomości24.pl

Aktualizacja 17:01

Sędziowie postanowili odwołać etap po zaledwie jednej rundzie, co wydaje się bardzo racjonalną decyzja. Miejmy nadzieję, że pogoda w dniu jutrzejszym będzie łaskawa i zobaczymy prawdziwe ściganie na rynku w Krakowie.

Aktualizacja 16:11

Kolarze nie forsują tempa wyścigu, jadą bardzo ostrożnie. Pogoda jest fatalna - pada rzęsisty deszcz, podjazdy zmieniły się  / Fot. Paweł Kiliańskiw rwące potoki.

Aktualizacja 15:51

Sędzia ostatecznie skrócił trasę do odcinka o długości 70 kilometrów.


Aktualizacja 15:38

Start został przełożony na godzinę 15:50 z powodu obfitych opadów deszczu. Planowane są tylko dwa okrążenia, chociaż to też nie jest pewne.

Królewski etap – tak nazywane są pętle po górach wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Kolarze przejadą przez Poronin, Ząb, Czarny Dunajec, Gliczarów podczas kilku pętli. Start planowany był na 13:20, natomiast finisz kolarzy na mecie przewidziano na 18:35.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, gęsto padający deszcz oraz mgłe, zdecydowano się na skrócenie 6. etapu o dwie godziny. Nowy start zaplanowano na godzinę 15:20.

Należy spodziewać się podobnych wypadków, jakie miały miejsce podczas wczorajszego wyścigu. W jednej kraksie ucierpiał Michał Kwiatkowski, który stracił przez to szansę na zwycięstwo w tegorocznym turze. Do lidera wyścigu traci ponad 26 minut.

Czekamy na rozwój sytuacji z trasy. Relacja Na Żywo z Bukowiny Tatrzańskiej na Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.