Facebook Google+ Twitter

Tour de Pologne i kłopoty gdańskiego Neptuna

„Za rok zrobimy metę w Gdańsku” – obiecuje Czesław Lang na łamach Dziennika Bałtyckiego. Czy Jego Wysokość Neptun na to czeka?

fot. Ewa Kowalskafot. Ewa KowalskaW słoneczne, środowe przedpołudnie na Długim Targu, strzeżonym przez władcę mórz, rozpoczął się trzeci etap wyścigu Tour de Pologne. Kolarzom towarzyszyła nie tylko wspaniała pogoda, ale również tłumy kibiców, muzyka, oklaski i konfetti. Tysiące kolorowych papierków unosiło się nad głowami gdańszczan i przybyłych gości.

fot. Ewa Kowalskafot. Ewa KowalskaW mniej słoneczne, czwartkowe przedpołudnie na Długim Targu turyści byli świadkami ... sprzątania konfetti, które zatkały odpływ ze studni. Balustradę basenu, oprócz osiemnastowiecznych rzeźb, zdobiły wiadra, miotła, szufelka, a o kamienną czaszę opierała się drabina. Dla wielu napotkany obrazek stanowił nie lada atrakcję, ale dla konserwatora dzieł sztuki i opiekuna Neptuna, pana Wacława Rasnowskiego, był to raczej powód do zdenerwowania.

fot. Ewa Kowalskafot. Ewa KowalskaWarto przypomnieć organizatorom Tour de Pologne, że Neptun w mitologii rzymskiej, to italski bóg wód, chmur i DESZCZU, a przed jego zemstą nie pomogą nawet włoscy liderzy wyścigu... Neptun, mimo srogiej miny, zapewne czeka na przyszłoroczne święto kolarzy, ale prosi też organizatorów o odrobinę wyobraźni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A nasz Neptun jest czyściutki :) Ale też my, znaczy Gdańsk, mamy pana Wacława Rasnowskiego (Redakcjo, proszę poprawcie nazwisko, popełniłam "czeski błąd"), który jest dobrym duchem Neptuna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasz Neptun potraktowany jest plastikowymi butelkami, ptasimi odchodzami i piórami. Podczas wakacji, posprzatali chyba raz, chociaż jest to jedna z atrakcji miasta, a sam Neptun stoi tuz pod ratuszm. Ciekawe czy gdy te Neptuny stawiano to wobrażano sobie, co społeczęństwo postepu z nimi zrobi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.