Facebook Google+ Twitter

"Tour De Pologne" jutro dotrze do Jeleniej Góry

Już w niedzielę zakończy się największa Polska impreza kolarska - 63. Tour De Pologne. Jutro kolarze przejadą V. etap wyścigu z Legnicy do Jeleniej Góry. Sportowcy przebędą 192 kilometry i będzie to trzeci z najdłuższych etapów wyścigu.

Jelenia Góra przygotowuje się na przybycie sportowców i kibiców. Już od dawna trasa jest oznaczona pomarańczowymi strzałkami, a policja informuje mieszkańców miasta o trudnościach związanych z wyścigiem. A tych będzie sporo – już od 6 rano cześć najruchliwszych ulic, np. Jana Pawła II i Konstytucji 3 Maja będzie częściowo wyłączonych z ruchu. Po południu kilka ulic zostanie zupełnie zamkniętych.

Fot. Oficjalny plakat TdP.Policjanci zdają sobie sprawę, że to, co kibicom sprawi radość, niezainteresowanych sportem mieszkańców miasta może zirytować. Dlatego gdy pytam o jutrzejsze utrudnienia, bez namysłu wymieniają, gdzie i w jakich godzinach nie będzie można wyjechać. Przy okazji policja zapewnia, że będzie stać w węzłowych miejscach wskazując objazdy. Policjanci zaznaczają przy tym, że mieszkańcy powinni zrezygnować z jazdy samochodem przynajmniej po południu oraz mieć świadomość, że trasy autobusów zostaną również bardzo zmodyfikowane.

Fot. Oficjalny plakat TdP.Tour de Pologne już po raz kolejny kończy swoją trasę w naszym regionie, dlatego organizatorzy mogą liczyć na wyrozumiałość jeleniogórzan. W końcu taki wyścig to wspaniała reklama w ogólnopolskich i europejskich mediach oraz dochody z kibiców. Oczywiście jest mnóstwo osób niezadowolonych z utrudnień w ruchu, jednak w komentarzach obserwatorów przeważają pozytywy. Szczególnie podkreślany jest fakt, że na ten czas Jelenia Góra i Karpacz są prawdziwymi "numerami jeden" w mediach publicznych i ze spokojnych, turystycznych mieścin zmieniają się w prawdziwe stolice sportu. Dla takich korzyści zdecydowanie warto zablokować kilka ulic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

tak, dla turystów fantastyczne:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziewczyno! Jelenia Góra i Karpacz to "mieściny"? Toż to piękne miejsca na ziemi:) A korki przeżyjecie, jako i my przeżylismy :) Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.