Facebook Google+ Twitter

Tour de Pologne: Już dziś poznamy zwycięzce

W poniedziałek zakończy się 73. edycja Tour de Pologne - w ostatnim etapie zawodnicy będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas. Rozpoczną, jak i zakończą zmagania na Rynku Głównym w Krakowie.

W poniedziałek zakończy się 73. edycja Tour de Pologne / Fot. Sylwia DąbrowaW poniedziałek zakończy się 73. edycja Tour de Pologne / Fot. Sylwia DąbrowaRok temu w ostatnim etapie Tour de Pologne nieoczekiwanie zwyciężył Polak - Marcin Białobłocki. W bieżącym roku nie będzie powtórki z rozrywki, ponieważ kolarz reprezentujący barwy One Pro Cycling wycofał się już z polskiej imprezy.
Wczoraj w programie 73. edycji wyścigu był przewidziany odcinek z Poronina do Bukowiny Tatrzańskiej, ale mimo tego, iż zawodnicy stanęli na starcie, to nie mogli dojechać do mety. Organizatorzy po ponad 30 km zdecydowali się anulować etap. Powodem były niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Poniedziałkowa trasa będzie liczyła 25 kilometry, a triumfator całej imprezy zostanie wyłoniony po godzinie 18. Kto jest faworytem? Oczywiście Tim Wellens z Belgii, który jeździ w Lotto Soundal. Tylko kataklizm mógłby młodemu zawodnikowi odebrać to zwycięstwo. Jego przewaga nad rywalami jest ogromna - drugiego Davida Formolo wyprzedza o 4,05, a zamykającego podium Tiesja Benoota aż o 4,50.

Najwyżej klasyfikowanym Polakiem jest Paweł Cieślik, który zajmuje 18. pozycję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.